Mám tip na kandidáta na Hrad, poznamenal senátor za ODS překvapivě v souvislosti s Ukrajinou

03.03.2014 7:52

Senátor Zdeněk Schwarz, zvolený za ODS, ale prezentující se jako nestraník, vedle své činnosti zákonodárce stále vykonává funkci šéfa pražské záchranky. Nejspíš právě proto na něj směřoval dotaz čtenáře ParlamentníListy.cz, kterého zajímalo, proč pražské nemocnice přijímají zraněné ukrajinské demonstranty a kdo to všechno platí. Senátor odpověděl, zavzpomínal na ošetřování demonstrantů v roce 1989 a pak dokonce prozradil, že organizátora této pomoci by rád viděl jako prezidenta.

Mám tip na kandidáta na Hrad, poznamenal senátor za ODS překvapivě v souvislosti s Ukrajinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Zdeněk Schwarz (ODS)
reklama

Anketa

Schvalujete ruskou okupaci Krymu?

81%
16%
hlasovalo: 31807 lidí

Čtenář se senátora a šéfa pražské záchranky ptal, z jakých peněz je placen transport zraněných Ukrajinců a jejich následná léčba. Sám totiž soudí, že máme sami svých problémů dost. Velmi by jej prý například zajímalo, kolik zraněných podobně přijaly další členské země EU.

Schwarz čtenáři prozradil, že není zdaleka první, kdo se ptá. Obdržel prý mnoho rozhořčených e-mailů, jak je možné, že pražské nemocnice mají pro Ukrajince připravená lůžka a mohly je přijmout ihned, zatímco české pacienty pražská záchranka odmítá.

ZDE ParlamentníListy.cz komplexně a vyváženě shrnují situaci na Ukrajině.

Schwarz na to reaguje slovy, že by určitě mohl reagovat podobně jako rozhořčení pisatelé, zejména když pražská zdravotnická zařízení mají vysoké dluhy za ošetření Ukrajinců, žijících v ČR. On však prý takto uvažovat nechce. „Situace na Ukrajině připomíná situaci u nás v r. 1968, a proto možná i s trochou nostalgie pomoc ČR chápu a schvaluji,“ odpověděl na svém profilu na ParlamentníListy.cz.

Fotogalerie: - Mše za Karla Kryla

V kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského klášte...
V kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského klášte...
V kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského klášte...
V kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského klášte...
V kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského klášte...
V kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského klášte...

Celá odpověď senátora Schwarze ZDE.

Uvědomuje si prý, že taková situace může potkat i naši zemi. Vzpomíná například na rok 1989, kdy by se prý naší zemi podobná pomoc ze zahraničí velmi hodila. „Tehdy jsem sloužil na záchrance a zachraňoval zraněné na Národní a nikdy nezapomenu, co prožívali a jak jim jakákoliv pomoc byla nejen potřebná, ale psychicky významná,“ zavzpomínal.

Čtenáři pak objasnil, že léčba Ukrajinců je hrazena mezinárodní organizací MEVAC, a není nijak vysoká, zejména ve srovnání s miliardovými nesmyslnými projekty, kterých jsme v této zemi byli svědky.

Roli prý sehrál i jeho vztah s šéfem organizace Člověk v tísni Šimonem Pánkem, který humanitární akci organizoval. „Obdivuji jeho aktivity a nadšení, se kterým se vrhá do nových projektů a neustále se snaží pomáhat lidem na celém světě,“ svěřuje se senátor.

Nakonec nezávislý senátor, zvolený s podporou ODS, ještě prozradil, že Pánek je pro něj tajným kandidátem na prezidenta republiky. Velmi jej prý mrzí, že studentský vůdce z roku 1989 doposud veškeré nabídky na politickou angažovanost odmítal.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…