Máme dost sil na zastavení uprchlíků? Odpovídá ministr Stropnický

29.09.2016 18:28

Ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls odpovídal na otázky Jaroslava Plesla ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Prozradil posluchačům, zda se mají bát války, a kriticky se vyjádřil na adresu Františka Ringo Čecha.

Máme dost sil na zastavení uprchlíků? Odpovídá ministr Stropnický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický
reklama

Máme se bát války? Na tuto otázku odpovídal ministr ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls. Plesl hned na úvod zmínil myšlenku Františka Ringo Čecha, že lidé ve středním věku si ještě zastřílejí na svou obranu. Co na to ministr říká? „František Ringo Čech možná ještě vymyslí nějakou recesi ve svém životě,“ poznamenal k tomu ministr.

Česká armáda musí dohnat resty z minulosti – především finanční resty. Je třeba přijmout nové vojáky, obléct je, vybavit a připravit pro službu vlasti. V tuto chvíli chybí české armádě asi pět tisíc vojáků. „Ale letos jsme na tom velmi dobře. Máme splněno na 108 procent letošní rekrutační cíl,“ pochvaloval si ministr. Vojáci dostávají přes 20 tisíc korun nástupního platu a Česká republika jim dává všemožně najevo, že si jich váží.

Pár slov padlo na adresu Ruska. Musíme si prý pečlivě všímat toho, co se děje na Ukrajině, protože tam separatisté mají k dispozici techniku, kterou jim někdo musel dodat, nezjevila se jen tak z nebe. Musíme být také připraveni na to, že se nějací neznámí zelení mužíčci objeví i v Pobaltí. Víme, že na Krymu sehráli ruští vojáci bez označení na uniformách důležitou roli. Ministr však věří, že Rusko nebude riskovat konfrontaci s NATO.

Kromě Ruska ale musíme být připraveni také na řešení uprchlické krize. „Musíme být připraveni na to, že by došlo v nějaké věci ke kumulaci z rakouské strany, ale je to jen hypotéza. Tady jsme připraveni pokrýt nějaký úsek hranice v řádu hodin. Je k tomu určeno 600 vojáků. A pokud by se to rozšiřovalo, můžeme nasadit mnohem víc jednotek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…