"K zadržení skutečně došlo. Teď s nimi pracují naši zpravodajci. Další informace zatím nejsou k dispozici," řekl podle listu Ukrajinska pravda plukovník Andrij Lysenko.
Zatím navíc není jasné, zda jsou zajatci členy regulérní jednotky, jako byla loni "zbloudilá" skupina ruských výsadkářů, zajatá v hloubi ukrajinského území, nebo zda jde o ruské "dobrovolníky", kteří jsou po boku separatistů oficiálně "na dovolené".
O zajetí "dvou ozbrojenců z ruské diverzní a průzkumné skupiny" informoval nejprve jeden z ukrajinských dobrovolníků na sociální síti. Podle něj nepřátelská jednotka zkoumala bdělost ukrajinské obrany po stažení části sil, přičemž v boji přišel o život jeden ukrajinský poddůstojník. "Byl to krvavý důsledek další veliké hlouposti, která dovoluje separatistům beztrestně ostřelovat ukrajinské pozice, zatímco ukrajinští vojáci smějí jen přihlížet, protože střeží mír a válka se nekoná," podělil se dobrovolník na svém profilu o své pocity.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jzd