Máme se lépe než většina světa, vybízí bývalý šéf ČEZu k charitě

09.11.2012 19:24

Bývalému řediteli firmy ČEZ Martinu Romanovi se prý po šéfování elektrárenskému gigantu nestýská. Nyní se věnuje charitě a vybízí ostatní, aby se připojili. Češi si prý neuvědomují, že se máme lépe než většina světa.

Máme se lépe než většina světa, vybízí bývalý šéf ČEZu k charitě
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Martin Roman

Podle slov Martina Romana se mu po odchodu ze společnosti ČEZ úplně změnil život. „Já jsem s ČEZem úplně neskončil, jsem šéfem dozorčí rady,“ upozornil však v Pressklubu na Frekvenci 1. Nyní má čas rozdělen na pomyslné třetiny – jednu plní právě dozorčí rada, další jeho vlastní projekty a třetí třetinu věnuje charitě.

„V Evropě hraje charita mnohem menší roli než v jiných zemích,“ poukázal Roman. Spoléhat se na stát prý nestačí. „Cokoliv dělá stát, je vždycky méně efektivní, než když to dělá jedinec,“ míní. „Měli bychom v dnešní době přemýšlet, aby tu dobročinnosti dělali jedinci, než abychom se spolehli na stát,“ dodal.

„Někdy si to neuvědomují, ale my se máme lépe než většina světa,“ zmínil. „Většina z nás by měla znát, jak se žije mimo Evropu, protože Evropa se má naprosto skvěle,“ dodal. Jeho charitativní organizace byla například v Africe či Peru, kde místní učili třeba čistit si zuby.

Po ČEZu se mu prý vůbec nestýská. „Já jsem byl ředitel velké firmy 18 let,“ popisoval Roman. „V plzeňské Škodovce jsme bojovali o samotné přežití,“ dodal. 18 let je prý maximum, které mohl dávat s plným nasazením.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

15:07 „Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

REPORTÁŽ Muslimové jsou naši bratranci a plošné vyhnání Němců z poválečné republiky dalo prostor pro…