Máme takové politiky, jaké si zasloužíme, zaznělo v ČT

14.04.2012 15:40

Hosty pořadu Politické spektrum na ČT24 byli geniální guvernér Balbínovy poetické strany Jiří Hrdina, předseda Strany soukromníků ČR Rostislav Senjuk a předseda Humanistické strany Jan Tamáš. Diskutovali o odposleších, které momentálně hýbou českou politickou scénou.

Máme takové politiky, jaké si zasloužíme, zaznělo v ČT
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.
reklama

„My jsme se neustále všichni odposlouchávali ještě bez mediální pozornosti. Když o sobě víte všechno, je to nejlepší. Takže já jsem pro to, ať se všichni poslouchají!“ dělal si hned na začátku z tématu legraci Hrdina. Navrhl, že by Česká televize mohla zavést pravidelný pořad Odposlechy.

Nahoře jsou ti nejvíc zkorumpovaní

„Jedná se o odvedení pozornosti od důležitějších problémů, které tahle země má,“ uvedl Senjuk. Zaráží ho, že se nikdo nezeptá, jakým způsobem byly ty odposlechy získány. „Jedná se o systémové selhání. Odposlechy samy o sobě jsou nástroj jako třeba nůž. Buď si s ním můžeme nakrájet chleba, ale můžeme také někoho zabít,“ souhlasil Tamáš.

To, co jsme se v odposleších Pavla Béma a Romana Janouška dozvěděli, je zásadní problém. „Máme takové politiky, jaký jsme národ,“ myslí si Senjuk. Podle něj si lidé závidí, nemají ohledy a jdou za úspěchem přes mrtvoly. S tím však nesouhlasil Tamáš. Uvedl, že do nejvyšších pater politiky se dostali ti, kteří jsou nejvíce zkorumpovatelní.

„Ten problém je celospolečenský. Ty odposlechy jsou marginální záležitost, přestože to je špatně. Stejně tak špatně je způsob, jaký byly ty informace získány,“ prohlásil Senjuk. „Jde o využívání médií s cílem poškozovat konkrétní lidi či politické strany před blížícími se volbami,“ dodal Tamáš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…