Máme za sebou masarykovskou drobnou práci. „Pirátský poklad“ předvedla místopředsedkyně Richterová

14.09.2020 19:28

Česko inspirativní. Tak se jmenuje kniha, v níž Piráti popisují sedmatřicet příkladů dobré praxe nejen z městských, ale i venkovských radnic. "Nejde o žádné sny, ale o konkrétní výsledky. A inspirovat se může každý," sdělila ParlamentnímListům.cz první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Také reagovala na kritiku kolegy a pražského primátora Zdeňka Hřiba.

Máme za sebou masarykovskou drobnou práci. „Pirátský poklad“ předvedla místopředsedkyně Richterová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní křest pirátské knihy Česko InsPIRATIvní za účasti místopředsedkyně Pirátů Olgy Richterové
reklama

"Jde o pirátský poklad dobré praxe. Jde o práci desítek konkrétních lidí," zmínila mimo jiné Richterová. Minulý týden totiž její strana představila knihu Česko inspirativní. A následně pro ParlamentníListy.cz pirátská místopředsedkyně "vykopání tohoto pokladu" okomentovala...

Velký kus práce

"Byla jsem komunální zastupitelkou, takže vím, jak důležité je sdílení zkušeností. Člověk si projde cestou chyb, učí se a toho, co se mu povede, je třeba využít. Je třeba říct nahlas, že jsme udělali v některých velkých městech a mnoha malých obcích napříč republikou velký kus práce," řekla ParlamentnímListům.cz první místopředsedkyně Pirátů a dodala: "Naše šíře záběru je od životního prostředí přes vzdělávání, sociální oblast a aktivní seniory až po stavebnictví. Prostě všechno, co je v rámci společnosti důležité."

V knize Česko inspirativní jsou kapitoly, jako třeba Když technologičtí mágové vyhlásí boj koronaviru, V ostravských školních jídelnách se už nevaří blafy či Jak na radnici odšpuntovat poskytování informací lidem? Autory jsou Piráti ze všech koutů republiky.

Křtilo se rumem

"Jsem rád, že tahle publikace vznikla a já dostal čestné třetí místo mezi příspěvky. V Praze řeším správu bytového fondu. Naše koalice byla velmi ambiciózní ve svých cílech. Mimo jiné jsme se zavázali, že dostaneme děti, které žijí v ubytovnách po Praze, do standardního bydlení. Myslím, že žádnému z měst v Česku se to nepodařilo, protože se o to ani nesnažily. My jsme zjistili, že je v Praze zhruba 150 rodin a v nich 250 dětí, které často žijí ve velmi otřesných podmíkách. Abychom dokázali nabídnout bydlení rodinám, které jsou v nouzi, budujeme systém, který zajistí, že se bydlení bude řešit dlouhodobě," vysvětlil pražský radní Adam Zábranský.

Kniha byla pokřtena v Pirátském centru Praha v ulici Na Moráni ve čtvrtek rumem Pyrat z ostrova Anguilla v souostroví Malých Antil. Ješte doposud se nejspíš pražským Pirátům na schodech, kde křest proběhl, přilepují podrážky.

Obrana Hřiba

ParlamentníListy.cz Richterové připomněly to, co je často vyčítáno například pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi. Tedy, že dává přednost mediální sebeprezentaci před skutečnou prací na zušlechťování metropole. Lidově - hodně řečí, ale skutek utekl. "Víte, různé úkoly mají různou časovou náročnost. Něco trvá déle, něco rychleji. Nicméně třeba stromy se začaly sázet okamžitě a v knize je popsaný návod, jak na to i v Praze, kde je to velmi komplikované," odvětila.

Podle Richterové mají Piráti za sebou spoustu masarykovské drobné práce, za kterou nikdo vavříny nesklidí, ale přitom je důležitá a prospěšná. Jak nakonec zmínila: "Myslím si, že ukazujeme, že pracujeme s pokorou, svědomitě a poctivě. A taky to umíme lidem říct."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

19:34 Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

Při spojování Ruska a Číny Severoatlantická aliance zaspala, kdyby se tyto dvě velmoci spojily i voj…