Manžel odsouzené Tymošenkové získal v ČR azyl. Potvrdil to Kubice

6. 1. 2012 15:58

Manžel odsouzené expremiérky Ukrajiny Oleksandr Tymošenko dostal azyl v České republice. Potvrdil to český ministr vnitra Jan Kubice. Podle jeho slov požádal Tymošenko o azyl už před několika měsíci.

Manžel odsouzené Tymošenkové získal v ČR azyl. Potvrdil to Kubice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

Fakt, že Oleksandr Tymošenko, manžel odsouzené Julije Tymošenkové, požádal v České republice o azyl, potvrdil již dříve ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Ministerstvo vnitra s Janem Kubicem v čele se k žádosti nakonec postavilo kladně.

Sice se k žádosti zatím nevyjádřila ukrajinská diplomacie, neoficiálně se ale hovoří o tom, že by případ mohl ochladit vzájemné vztahy. Expremiérka Tymošenková totiž byla loni na Ukrajině odsouzena na sedm let v procesu, který Západ ostře kritizoval jako politicky motivovaný.

Kubice však tvrdí, že vztahy Česka a Ukrajiny toto nijak neovlivní. "Dnešní rozhodnutí je rozhodnutí ministerstva vnitra a ne ministerstva zahraničních věcí. To znamená, že jde o vnitřní záležitost České republiky," vysvětlil.

"Jestliže se nepodařilo Julii Tymošenkovou zlomit pomocí soudů, vězení, ponižování a dvojitými tresty, režim, který nezákonně otevřel Nejvyšším soudem 15 let uzavřené kauzy, začal pronásledovat rodinné příslušníky a blízké expremiérky,“ stojí v prohlášení opoziční strany Vlast, v jejímž čele Tymošenková stojí. Sám Tymošenko se ke své žádosti o azyl zatím nevyjádřil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…