Manželka Klasnová: Vydání Víta Bárty policii podpořím

25.08.2011 18:59

Vedení Věcí veřejných doporučuje svým poslancům, aby hlasovali pro vydání Víta Bárty. Pro Bártovo vydání tak zvedne ruku i jeho manželka, místopředsedkyně poslaneckého klubu Kateřina Klasnová. Ta přiznává, že toto hlasování bude patřit k těm nejsložitějším, kterých se zatím ve sněmovně zúčastnila. „Podle mne je nespravedlivé a ironické, že před soud předstoupí člověk, který jen půjčoval peníze, zatímco lidé, kteří ho podrazili, se budou radovat,“ uvedla poslankyně v dnešních Impulsech Václava Moravce.

Manželka Klasnová: Vydání Víta Bárty policii podpořím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

Dodává, že poslanci Věcí veřejných budou i nadále podporovat Víta Bártu v pozici předsedy jejich sněmovního klubu.


S opozicí v minulosti hlasovali i poslanci TOP 09

Na stravenkách, které v poslední době působí napětí mezi Věcmi veřejnými a ministrem financí Miroslavem Kalouskem, si poslanci nejmenší vládní strany nadále trvají. Podle Klasnové Věci veřejné počítají s tím, že se nynější podoba daňové reformy patřičně upraví ve sněmovně. „Nepředpokládám, že by kvůli stravenkám měla spadnout vláda," uvedla poslankyně.


„Budeme muset připomenout, že bez nás byl prohlasován Farského návrh o hazardu, takže už tu nějaký precedens je," vyvrací Klasnová slova ministra Kalouska, který nedávno prohlásil, že vládní poslanci nemohou hlasovat s opozicí, neboť by tak porušili koaliční smlouvu. Za o poznání větší porušením koaličních dohod poslankyně považuje chování ministrů TOP 09, kteří v současné době sabotují vládní jednání.

Restituce ano, ale ne na úkor lidí, míní poslankyně

S konceptem odluky církví od státu, který slibuje jejich úplnou nezávislost v horizontu 17 let a církevní restituce, Klasnová souhlasí. „Je ostuda, že se odškodnění církví za 22 let nevyřešilo. Pro návrh zvednu ruku i přesto, že s církevními restitucemi mnoho lidí nesouhlasí," uvedla poslankyně. Podle ní je však důležité, aby se peníze na jejich vyplacení nezískaly pouze tupými škrty v sociální sféře.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gott, on není mrtvej? Pustil to do kalhot. Jiří Mádl se bavil nad tím, jak Mistra označily děti

17:23 Gott, on není mrtvej? Pustil to do kalhot. Jiří Mádl se bavil nad tím, jak Mistra označily děti

Novináři se malých dětí zeptali, zda znají Karla Gotta. Dozvěděli se, že Karel Gott je něco jako Chu…