Manželka Tykače žádá o schůzku Stropnického, který jí zmařil koupi kasáren

02.03.2014 15:18

Podnikatelka Ivana Tykač žádá o schůzku ministra obrany Martina Stropnického ve věci karlínských kasáren. Žena, která zásadně odmítá přechylovat své jméno, nevidí nic špatného na tom, že se do soutěže o pražský objekt přihlásily dvě její firmy, a chce od ministra slyšet, proč prodej kasáren znemožnil. Doufá, že se dozví pravdu. Zprávu přináší server iDnes.cz

Manželka Tykače žádá o schůzku Stropnického, který jí zmařil koupi kasáren
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

„Velmi si ho vážím jako umělce a věřím, že je také gentlemanem, který si vyslechne a konečně objektivně posoudí důvody, proč jsem do výběrového řízení vstupovala se dvěma firmami. Na oplátku bych se ho ráda zeptala na skutečné důvody zrušení výběrového řízení. Jednak proto, že oficiální dopis o zrušení takové důvody neobsahoval, jednak proto, že lze pouze těžko uvěřit důvodům, které se prezentují v médiích," uvedla na adresu ministra obrany Tykač.

Následně si klade otázku, zda je v naší zemi zakázáno, aby se do veřejné soutěže přihlásily dvě firmy v pozadí se stejným majitelem, pokud každá z firem nabízí jiný plán, jak s objektem naložit. Jedna z firem totiž předložila projekt univerzitního kampusu, zatímco druhá počítala s vybudováním komplexu kanceláří a bytů.

Ministr se však brání, že žádný dopis od paní Tykač neobdržel. Prodej kasáren zastavil, protože mu propojení soutěžících firem přišlo podezřelé. Kvůli tendru dokonce odvolal dva úředníky a policie obratem zažádala o jejich počítače. Stropnický však zároveň oznámil, že chce vypsat tendr nový a objektu se zbavit. Prozatím však není na pořadu dne, protože akce se neobjevuje mezi připravovanými odprodeji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…