Manželka kmotra ty miliony jistě vysvětlí. Doktor Macek se opět směje ODS

25.04.2012 10:56

Politického komentátora Miroslava Macka zaujala zpráva z novin, že manželka vlivného jihočeského politika Pavla Dlouhého si přišla na několik milionů. Přestože je to žena v domácnosti, přišlo jí na účet v letech 2007 až 2011 ze společnosti Rybářství Třeboň celkem 19 milionů. Další miliony získala odjinud.

Manželka kmotra ty miliony jistě vysvětlí. Doktor Macek se opět směje ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Pavel Dlouhý, člen výkonné rady ODS, je zároveň v představenstvu třeboňského rybářství. Společnost také dostala v minulých letech řadu státních dotací. Na případ upozornil deník MF Dnes. „Ale to se jistě lehce vysvětlí...“ napsal Macek na svém blogu. 

Podle MfD je možné, že mnohamilionové transakce budou mít původ v prodeji akcií. Otázkou je, jak se žena bez práce dostala k akciím za desítky milionů korun? Finanční úřad může zjistit možný střet zájmů Pavla Dlouhého. Ten působí ve společnostech, kterým může díky svému postavení snadno pomáhat.

Macek ODS nešetří. Strefuje se do Nečase i Béma

Macek jako bývalý místopředseda ODS se do své strany často kriticky pouští. V minulých glosách například vyzýval Pavla Béma, aby okamžitě ze strany odstoupil, protože se provalila jeho vazba na lobbistu Romana Janouška. V odstoupení Béma ale nevkládal velké naděje a naznačil, že bývalý primátor Prahy stáhne ODS s sebou na dno voličské oblíbenosti.

Zaironizoval si také o odchodu Josefa Dobeše z čela ministra školství, který prý jako správný chlapák odmítl požadavek ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) na dvě a půl miliardy úspor. Podle Macka ale měl být chlapák spíš premiér Petr Nečas (ODS) a měl se zbavit Dobeše už dávno.

V současnosti ale doktor Macek nešetří glosami na aktuální situaci ve vládě. Minulý týden napsal, že se těší, až zhrzený Vít Bárta začne na odpadlé poslance vytahovat kompromitující materiály.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

7:53 „Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

„Tady je přece klíčová otázka i pro výsledek voleb, jak vláda zvládne očkování. Pokud, nejlépe do pr…