Marek Benda, člověk jako vy. Už několikrát chtěl změnit práci, ale vždycky ho přemluvili, ať zůstane. VIDEO, které se vám nezdá

07.10.2017 16:42

Poslanecký matador v barvách ODS Marek Benda představil tak trochu jiné předvolební video. Mluví se v něm o ohrožených druzích. Ohroženým druhem je prý i bílý heterosexuální muž, který má čtyři děti s jedinou ženou. Otcem těchto dětí není nikdo jiný než Marek Benda. Muž, který jezdí do práce MHD a je jedním z nás.

Marek Benda, člověk jako vy. Už několikrát chtěl změnit práci, ale vždycky ho přemluvili, ať zůstane. VIDEO, které se vám nezdá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Marek Benda

„Dnes se podíváme na příběh jednoho ohroženého druhu. Bílého heterosexuálního muže, který má čtyři děti s jednou manželkou,“ rozjíždí se zvolna vypravěč, který nás Bendovým předvolebním videem provází.  Divák se dozví, že Benda neměl jednoduché dětství, protože jeho otec Václav Benda byl pro komunisty nepřítelem státu, kterého nechali na čtyři roky zavřít do vězení. Bendova otce věznil stejný režim, který dovoloval Andreji Babišovi cestovat třeba do Maroka, zazní také v narážce na videu.

Benda měl ale podle vypravěče to štěstí, že krátce po sametové revoluci našel práci, kterou si s krátkou přestávkou drží už 25 let – práci poslance, do které se stejně jako jiní občané, spěchající za prací, dopravuje pražskou MHD. Prý ho trochu štve, že musí nosit do práce obleky a přemýšlel, že práci zabalí, ale voliči ho do Poslanecké sněmovny zvolili opakovaně a on jejich přání respektuje. „Příběh pana Marka je vlastně stejný jako příběh mnoha z nás,“ říká vypravěč.

Pravděpodobně i proto dnes Benda bojuje především za zachování svobody. O tu jde prý dnes především. Nemá rád, když mu stát něco nařizuje a v maximální možné míře se snaží uplatnit své zkušenosti. Každý člověk je prý rád, když se o něj stará odbormník, a platí to i o politicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…