Marek Benda věří, že ODS v Praze vyhraje volby. A prozradil, o co ho ohledně Babiše prosí lidé na ulici

03.10.2017 19:38

Politický matador občanských demokratů Marek Benda (ODS) i letos bojuje o vstup do Poslanecké sněmovny. Kandiduje na šestém místě kandidátky a věří, že se poslancem stane znovu. Věří dokonce, že by ODS mohla volby vyhrát, alespoň v Praze. Lidé se prý dnes dívají na ODS pozitivněji než před čtyřmi roky, lidé prý dokonce Bendu prosí, aby občanští demokraté zastavili Babiše.

Marek Benda věří, že ODS v Praze vyhraje volby. A prozradil, o co ho ohledně Babiše prosí lidé na ulici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda
reklama

Marek Benda je s jednou dvouletou přestávkou poslancem od počátku 90. let minulého století a věří, že jím bude i nadále. Zatímco v roce 2013 byla ODS pod palbou, teď v ní prý zase lidé vidí naději, vidí v ODS obhájce svobody a doufají, že se této straně podaří zastavit Andreje Babiše (ANO). Serveru Pražský patriot.cz Benda prozradil, že ho o to Pražané opravdu žádají.

„Zastavují mne lidé na ulici a ptají se mě, kdy konečně zastavíme Babiše, kdy zmírníme zákaz kouření. Taková ta naděje, že ODS jde o svobodu, mezi lidmi je. Proto věřím, že bychom mohli volby v Praze vyhrát,“ říká Benda.

Pro ODS je prý nemyslitelné jednat s Babišem o politické spolupráci, protože český miliardář je v podstatě predátorem, se kterým jednat nelze. Údajně se na tom shodují všichni členové ODS.

„Tento názor je v ODS naprosto jednotný. Jestli se v médiích objevily o našem přístupu k Babišovi a jeho hnutí pochybnosti, tak přicházely vždy zvenčí, byla to jakási snaha nás onálepkovat, a tím poškodit. S panem Babišem se jednat nedá, nevěříme mu, je to nedůvěryhodný predátor, který chce vše pohltit pro sebe. S takovými lidmi se nedá vyjednávat o slušné správě státu. Nevěříme, že hnutí ANO bez něj dokáže fungovat samostatně,“ popisuje Benda. 

Ve prospěch ODS prý mluví také obhajoba tradiční rodiny. Toto téma by jí mohlo přinést nové hlasy. Nejlépe prý bude, když stát přestane do rodin zasahovat a nebude vymýšlet nové typy rodin – stejnopohlavních, singles a tak podobně.  

Kromě toho věří, že by ODS měla rušit některé zákony, především EET, kontrolní hlášení k DPH nebo zákaz kouření v restauracích. U posledně jmenovaného zákona ovšem sám Benda dodává jedno „ale“. Kouření by mělo být povoleno v barech a restauracích, kde se nepodává jídlo. Dlouhodobě také volá po zřízení kuřáren. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…