Marek Dalík je lump, uvedl Paroubek jasně

08.10.2012 14:45

Předseda NS-LEV 21 a expremiér Jiří Paroubek vedl vládu v době, kdy tehdejší ministr obrany Karel Kühnl podepsal smlouvu o nákupu předražených vozů pandur. Paroubek ale v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že v opačném případě by Česko čelilo arbitráži.

Marek Dalík je lump, uvedl Paroubek jasně
Foto: tan
Popisek: Jiří Paroubek v Hyde parku

Někteří politici tvrdí, že viníkem kauzy je právě Paroubkova vláda. „Oni toho už naplácali v poslední době tolik... Já jsem vám tady řekl, že ministr mé vlády pan Kühnl podepsal smlouvu na 104 milionů korun za jeden pandur a vláda Mirka Topolánka ji přehodnotila na částku 134 milionů,“ uvedl Paroubek.

Dalík je původcem korupčních spojení v Česku

Paroubkova vláda chtěla koupit 199 transportérů, Topolánkova vláda 107. „Já tady nejsem od toho, abych toto posuzoval. Jestliže generální štáb řekne, že potřebuje 199 transportérů, tak to nevím, jestli byste chtěli, aby se podíval z okna a byl moudřejší než generální štáb,“ podivil se otázce Paroubek.

Lobbista Marek Dalík, expremiér Mirek Topolánek a současný ministr financí Miroslav Kalousek se podle Paroubka prostě dohodli na vyšší ceně jen tak. „Pan Kühnl neviděl jediný důvod, aby tu smlouvu nepodepsal. Kdyby to neudělal, přestože proběhl mezinárodní tendr, Česká republika by čelila arbitráži,“ vysvětlil Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

O Dalíkovi si předseda NS-LEV 21 myslí, že je lump. „Je to jeden z původců těch korupčních toků a spojení, které tu dnes máme. Stál u vzniku Topolánkovy vlády,“ dodal Paroubek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příčina Bursík. Zeman mluvil ve fabrice. A když se ho dělník ptal na kůrovce, spustil

18:10 Příčina Bursík. Zeman mluvil ve fabrice. A když se ho dělník ptal na kůrovce, spustil

Prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě kraje Vysočina. Ve středu ráno se sešel se zaměstnanci F…