Marek Šnajdr všechno zapomněl, zjistilo se prý u výslechu

17.08.2015 7:37

Celkem devatenáctkrát odpověděl „nevím“ či „nevybavuji si“. Marka Šnajdra, bývalého náměstka ministra zdravotnictví, zřejmě postihl výpadek paměti. O jeho výslechu kvůli pražské Nemocnici Na Homolce a jejímu bývalému řediteli Vladimíru Dbalému informují Lidové noviny.

Marek Šnajdr všechno zapomněl, zjistilo se prý u výslechu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Šnajdr

I přestože se Šnajdr angažoval kolem poradenské smlouvy pro středočeského občanského demokrata Josefa Kantůrka, alespoň jak to tvrdil ředitel Dbalý, na otázku, zda s ředitelem řešil Kantůrkovo místo v nemocnici, odpověděl, že si nevybavuje. To byla ostatně nejčastější odpověď během padesátiminutového výslechu.

Kantůrek v nemocnici skutečně poradenskou smlouvu dostal, v poznámkách ředitele Dbalého však navíc stálo: „Ing. Josef Kantůrek, podepisuji s ním konzultační smlouvu na 70 000 a navrhuji dělbu, souhlasí.“ Vypadá to tak na to, že Kantůrek se musel o svou odměnu se šéfem Homolky dělit.

Kromě Kantůrka se měl Šnajdr sejít i s lobbistou Ivo Rittigem a advokátem MSB Legal Davidem Michalem a na schůzkách měli plánovat tunelování špitálu. Zda Šnajdr někdy s Rittigem a Michalem Homolku řešil, odvětil, že si nevybavuje.  

Dbalý je spolu s šesti dalšími lidmi podezřelý ze zmanipulování zakázek na digitalizaci chorobopisů a nákupu gama nože. Nemocnici kvůli tomu podle žalobců vznikla škoda 50 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…