Marie Benešová zasadila ránu vlastní ČSSD. Kvůli Šlachtovi

15.07.2016 18:51

Do vlastní strany zaryla v pátečním rozhovoru pro MF Dnes poslankyně ČSSD Marie Benešová. Uvedla totiž, že její mateřská strana rozbila policii. Jednání ČSSD je tak pro ni trpkým zklamáním.

Marie Benešová zasadila ránu vlastní ČSSD. Kvůli Šlachtovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obhájkyně Marie Benešová
reklama

Benešová, jak si všímá server Lidovky.cz, zkritizovala zejména ministra vnitra Milana Chovance. Ten v červnu podepsal reorganizaci policie, kdy v jejím důsledku došlo ke sloučení dvou elitních útvarů v jeden. Benešová, která v minulosti působila jako nejvyšší státní zástupkyně, se domnívá, že vytvoření tohoto superúřadu v podobě Národní centrály proti organizovanému zločinu, je účelové. 

„Důkladně jsem se například zabývala základní otázkou, kdo a kdy tu reformu viděl. Myslím fyzicky – na papíře,“ uvedla Benešová, která vypracovala v celé věci i analýzu pro prezidenta Miloše Zemana. Když analýzu psala, požádala o součinnost ministerstvo spravedlnosti, ministerstvo financí i ministra vnitra Milana Chovance. Překvapilo ji však, že právě na vnitru informace nezískala.

„Chovanec se mi vůbec neozval, což je zvláštní, protože doposud vždy na mé textové zprávy reagoval. Tentokrát nikoli. A tak jsem komunikovala s jeho náměstkem doktorem Mlsnou, kterého jsem znala z předchozí spolupráce, jelikož to byl můj legislativní náměstek na ministerstvu spravedlnosti. Zavolala jsem mu a oznámila, že nutně potřebuji potřebné podklady, abych mohla policejní reorganizaci vyhodnotit. Jenže tato reforma je jako paní Columbová. Tu taky nikdo nikdy neviděl,“ uvedla Benešová.

Původní text ZDE.

Reorganizace policie se dle Benešové dotkne živých kauz. Mezi policisty totiž panuje chaos a obavy. „To nastává po takovéto reorganizaci vždycky, než si oťukají nového šéfa,“ uvedla. „Nevědí, budou-li mít jeho podporu, netuší, co se reformou sledovalo, přičemž každý z těchto policistů živí obvykle rodinu, má hypotéku. Nemohou si dovolit kaskadérské kousky, aby je vyhodili na dlažbu. Musí držet ústa a kauzy strkají do šuplíku,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to tady. Zákaz pohybu, zákaz vycházení. Celý den, celou noc

21:23 Je to tady. Zákaz pohybu, zákaz vycházení. Celý den, celou noc

VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz získaly stanovisko pro jednání vlády k materiálu „o přijetí krizového…