Marksová si vybrala náměstkyni. Bude muset řešit resty po Šiškovi

6. 2. 2014 16:54

Náměstkyní ministryně práce pro informační technologie se stala Iva Merhautová. Do resortu dosavadní ředitelku jedné z pražských poliklinik vyslali lidovci. Nová náměstkyně bude muset řešit hlavně problém s informačními systémy pro vyplácení dávek. Ten začal v době, kdy ministerstvo vedl Jaromír Drábek z TOP 09.

Marksová si vybrala náměstkyni. Bude muset řešit resty po Šiškovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr zemědělství Marian Jurečka

Ministryně práce Michaela Marksová Tominová už vyměnila náměstka pro sociální a rodinnou politiku, na jeho místo nastoupila její stranická kolegyně Zuzana Jentsche Stöcklová. Marksová ve středu řekla, že má náměstky předběžně vybrané. Svůj tým chce představit zřejmě příští týden.

Drábek a Šiška

Hlavním problémem jsou hlavně informační systémy pro vyplácení dávek. Dva roky staré programy zakázal kvůli pochybením při jejich výběru používat antimonopolní úřad. Ministerstvo pod vedením Jaromíra Drábka je pořídilo bez tendru, připojilo se jen k rámcové smlouvě vnitra s firmou Fujitsu. Na přelomu roku se kvůli tomu úřady práce musely plně vrátit ke staronovému OKsystemu, na něj je smlouva ale jen do konce roku.

Merhautová střídá Olega Blaška, jehož si do úřadu přivedl bývalý ministr přechodné vlády František Koníček. Blaško před nedávnem řekl, že je nutné letos vyhlásit a úspěšně dokončit dvě desítky výběrových řízení, aby se od ledna příštího roku vyplácení dávek zajistilo. Panují obavy, že se vše nestihne. Už dřív padaly návrhy, aby nové vedení ministerstva prověřilo všechny dosavadní smlouvy na informační technologie. Mnohé z nich uzavíral někdejší Drábkův náměstek Vladimír Šiška, který je obviněný z podplácení při jednom z projektů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty český pse!“ Jak nás Němci mlátili a vyháněli. Vyšla zlá svědectví o době Mnichova

4:42 „Ty český pse!“ Jak nás Němci mlátili a vyháněli. Vyšla zlá svědectví o době Mnichova

Právě v dnešních dnech, kdy si český stát připomíná významné 80. výročí sudetoněmeckého puče a násle…