Marťan Drahoš, agresivní homosexualismus, Piráti horší než komunisté. Připomeňte si letošní výroky zítřejšího oslavence Václava Klause

18.06.2018 19:48

Blíží se další velký den Václava Klause. 19. června oslaví své 77. narozeniny. Server Lidovky.cz při této příležitosti připomněl některé slavné výroky druhého českého prezidenta, pro které ho mnozí jeho stoupenci takřka milují, zatímco jeho odpůrci jen velmi nespokojeně skřípou zuby.

Marťan Drahoš, agresivní homosexualismus, Piráti horší než komunisté. Připomeňte si letošní výroky zítřejšího oslavence Václava Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

Václav Klaus sice neoznačuje novináře za blbečky nebo idioty jako jeho nástupce Miloš Zeman a na vlnách Českého rozhlasu nepoužíval tak sprostá slova jako současná hlava státu, ale i tak dokázal některými svými výroky notně rozčeřit české společenské vody. Kupříkladu jen před pár dny sdělil Čechům, Moravanům a Slezanům, že si nezaslouží vyšší mzdy. Podobných výbušných výroků bychom ovšem v Klausově minulosti našli více.

V době druhé přímé volby prezidenta České republiky zase oznámil občanům, že by na Hradě preferoval „Nemarťana“, přičemž měl na mysli Miloše Zemana nebo Mirka Topolánka, tedy lidi se zkušenostmi z klasické politiky. Přiznal také, že s Milošem Zemanem si vždy byli blíž v časech, když měli pocit, že se tzv. utahují šrouby. V časech svobody nebo alespoň relativní svobody si byli názorově vzdálenější.   

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

O svobodu se ostatně podle Klause vede bitva i v dnešní Evropě. Sám je bytostně přesvědčen, že stojí na té správné straně.

„Bitevní seskupení, která stojí na obou stranách, jsou nám všem dobře známa: na jedné straně, a to je moje strana, stojí svoboda, demokracie, tradiční rodina a běžné, v dějinách osvědčené lidské chování, suverenita evropských národních států, patriotismus, zahraniční cesty a pobyty namísto migrace.“  

„Na druhé straně stojí politická korektnost, multikulturalismus, humanrightismus, feminismus, genderismus a agresivita homosexualismu, masová migrace, paní Merkelová, pánové Schulz (šéf SPD) a Juncker (šéf EK), nedobrovolná a nespontánní unifikace, centralizace, harmonizace a standardizace Evropy,“ podotkl dále Klaus, podle něhož je tato strana arogantní a agresivní.

Druhý český prezident dal také nejednou najevo, že v rozporu s mnoha jinými osobnostimi nepovažuje Rusko za hrozbu pro Českou republiku.

V souvislosti s tahanicemi o zrod vlády s důvěrou v Česku zase označil Piráty a Zelené za mnohem větší zlo pro Česko než komunisty.

Korunu tomu nasadil ve chvíli, kdy Prahu označil za město „nemakačenků“. Jak na to přišel? Snadno. Prý chtěl upozornit na to, že v Praze se častěji než v jiných regionech nechce lidem stát a pracovat rukama.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…