„Zdá se, že česká politická elita se snaží vyjít Si Ťin-pchingovi v tom, že on neuvidí žádné protesty,“ vysvětlil Bursík s tím, že demonstrace bude i „za lidská práva v České republice“, protože takové jednání jsme od roku 1989 nezažili.
Bursík v současnosti žije v Londýně a tam také čínského prezidenta nevítal. „Je důležité zdůraznit, že Británie si pořád drží pozici země, která kritizuje lidská práva,“ podotkl s tím, že Britové umějí obchodovat s Čínou a zároveň i mluvit o lidských právech.
„Najednou jsme jedni z největších kolaborantů, kteří ohrožují pozici Evropské unie,“ řekl Bursík s tím, že kdysi jsme byli známí jako ochránci lidských práv bez ohledu na následky.
Bursík dále zdůraznil, že politici prostě nemají poklonkovat Číně ani slovně, ani formou písemných dohod. To, že čeští politici odmítli podepsat text, ve kterém je napsáno, že uznáváme jednotné území Číny, nemá podle něj žádnou váhu, protože nejsou konzistentní ve svých výrocích a jde jen o „kus papíru“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa