Martin Hekrdla zaútočil na řeckého premiéra Tsiprase. Dohodou s nadnárodními institucemi prý zradil vše, co sliboval

24.06.2015 18:42 | Zprávy
autor: spa

„Pokrok nelze zastavit,“ píše Martin Hekrdla ve svém zamyšlení na serveru Altpress.cz o tom, kterak Řecko prohrálo svůj boj samo se sebou a další jeho vláda se podvolila požadavkům MMF, Evropské centrální banky a Evropské komise.

Martin Hekrdla zaútočil na řeckého premiéra Tsiprase. Dohodou s nadnárodními institucemi prý zradil vše, co sliboval
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

„Tsiprasova vláda zradila mandát z voleb,“ píše Hekrdla a komentuje rychlost, s jakou se mu společně s ministrem financí Varoufakisem podařilo ustoupit požadavkům MMF, ECB a EK.

„Pokrok je v časové odolnosti,“ píše Hekrdla a vzpomíná na to, jak Francois Hollande změnil názor na Pakt stability během jednoho dne. Což ale bylo „už dopředu nudné“, protože se to vědělo dopředu a navíc je Holland „už dlouho synonymem politické frašky“.

Tsiprasovi a Varoufakisovi to trvalo o pět měsíců plných „úmorných vyjednávání a vlivových her“ déle. Nakonec však toto pondělí přijali pomalu kompletní memorandum sepsané „trojkou“, jak Hekrdla popisuje MMF, Evropskou centrální banku a Evropskou komisi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dětská psychika není na tvrdou kritiku připravená

Souhlasím s vámi, ale co tedy navrhujete? Zakazovat dětem používat internet není podle mě správná cesta a co vím, tak ani vy si to nemyslíte. Tak co tedy navrhujete? Děkuji předem za odpověď. Maléřová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

19:43 Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

Prezident Petr Pavel se chová jako agent neznámé mocnosti, tvrdí profesor Milan Knížák. Výtvarník gl…