Martin Konvička by mohl přijít o místo na univerzitě

29.01.2015 10:02

Protiislámský aktivista Martin Konvička se rozhodně nesetkal s pochopením na Jihočeské univerzitě, kde působí. Její vedení se od činnosti „amatérského deislamizátora“, jak se Konvička označuje, distancovalo. Podle idnes.cz předsedkyně etické komise univerzity uvedla, že pokud nezmění způsob svého vyjadřování o islámu, měla by přírodovědecká fakulta zvážit jeho další zaměstnávání.

Martin Konvička by mohl přijít o místo na univerzitě
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Martin Konvička z iniciativy Islám v ČR nechceme v pořadu Hyde park

Přírodovědec Martin Konvička, je svými kolegy z akademické půdy kritizován za způsob, jakým vede svůj boj proti údajné islamizaci Česka. Mimo jiné založil sdružení Islám v ČR nechceme. Aktivista přednáší na Jihočeské univerzitě a škola se v minulých dnech zcela distancovala od jeho aktivit.

„Jihočeská univerzita se prostřednictvím některých svých představitelů v minulosti opakovaně ohrazovala proti formě, jakou doc. Konvička prezentuje své názory navenek, nikoliv proti samotnému obsahu těchto názorů, které jsou výrazem osobního přesvědčení doc. Konvičky,“ stojí ve vyjádření univerzity.

Pokud Martin Konvička nezmění způsob svého vyjadřování o islámu, má podle předsedkyně etické komise Jihočeské univerzity Hany Šantrůčkové přírodovědecká fakulta zvážit jeho další zaměstnávání.

Akademik by měl jít příkladem...

Škola se podle idnes.cz nechce dále ke Konvičkovi vracet, ale předsedkyně etické komise univerzity Šantrůčková uvedla, že by se akademik měl vzhledem ke svému postavení chovat kultivovaně. „Myslím si, že jako veřejně činná osoba, stejně jako třeba politici, je vázaný tím, že jeho chování ovlivňuje širokou veřejnost. Zvláště když se k tomu svému akademickému stupni hlásí. Pokud jste v takové pozici, tak na sebe berete zodpovědnost, že jste příkladem ostatním, a nechováte se jako hulvát,“ uvedla již dříve ke způsobu, jaký pro svůj boj s islámem Konvička zvolil.

   

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

21:32 Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

Výkon státní správy nemá být o zastrašování. „Způsob nařízení plošných kontrol s doporučením vůči po…