Martin Konvička se vysmál Sobotkovi: Bohouš si o sobě myslel, že je státník a teď...

09.10.2016 20:30

Martin Konvička se velmi sarkasticky vyjádřil k prohlášením premiéra. Prý teď už je stačí, aby začal tvrdit, že vynalezl i elektřinu, a voličům bude konečně jasno.

Martin Konvička se vysmál Sobotkovi: Bohouš si o sobě myslel, že je státník a teď...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvislosti s výročím vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968
reklama

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v rozhovoru pro Seznam.cz konstatoval, že ČSSD prohrála se hnutím ANO volby, což je škoda, ale zároveň to dává příležitost ke změně. Sociální demokracie musí změnit své kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny, klasičtí straničtí funkcionáři, kteří sedí na svých místech dlouhá léta, často nedokázali oslovit ani lidi ve svém okrsku.

„Druhá věc je nový program ČSSD. Potřebujeme oslovit městské voliče, mladé voliče, cílit na programové oblasti, kterým jsme se prioritně nevěnovali,“ doplnil předseda vlády. Tyto věci je tedy třeba změnit a Sobotka věří, že on může sociální demokracii k těmto změnám dovést, protože prosadil častokrát probíranou změnu stanov strany. Stejně tak může dokázat oslovit mladší voliče důrazem na e-government a jiná témata, která často zmiňují např. Piráti. Sobotka by se jimi rád v některých věcech inspiroval.  

A právě těmto plánům se na sociální síti Facebook směje Martin Konvička, jenž výrazně neuspěl ve volbách do senátu. Ve volebním regionu Tábor skončil na předposledním místě. „Teda, ten Bohouš se nezdá... Už si o sobě myslel, že je politik, státník, dokonce i premiér, a teď si myslí, že je ‚změna‘. Až začne vykládat, že se jmenuje Bonaparte a včera vynalezl elektřinu, bude konečně jasno,“ napsal ironicky jeden z předních odpůrců islámu v Česku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …