Martinec jde za Bohuslavem Sobotkou. Řeč bude o únicích ze spisů

21.07.2012 17:30

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec se v úterý sejde s předsedou mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Zabývat se zřejmě budou úniky informací z vyšetřovacích spisů, které se týkají poslanců v hledáčku vyšetřovatelů. V květnu si Martinec stěžoval předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) na poslance, že věci ze spisů vynášejí na veřejnost.

Martinec jde za Bohuslavem Sobotkou. Řeč bude o únicích ze spisů
Foto: ČSSD
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

 Martinec podle deníku Právo dokonce poslancům nepřímo pohrozil, že když budou úniky pokračovat, nemusí od něj dostávat spolu se žádostí o vydání k trestnímu stíhání vyšetřovací spisy, protože to není zákonná povinnost policie.

Sobotka v úterý ČTK řekl, že v úterý půjde o schůzku na Martincovu žádost. "Předpokládám, že budeme hovořit o výměně dokumentů mezi policií a mandátovým a imunitním výborem," uvedl. Je podle něj na policii, aby stanovila pravidla pro nakládání se spisem. "Pro potřeby výboru stačí, pokud se s ním mohou poslanci osobně seznámit," poznamenal. Dodal, že nejrůznější odposlechy unikají už řadu let a vůbec se netýkají jen poslanců.

Kauzy Rath a CASA

Téma je spjaté s vyšetřováním poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), který je vazebně stíhán kvůli přijetí úplatku za zmanipulování veřejné zakázky na opravu buštěhradského zámku, a poslankyně TOP 09 Vlasty Parkanové, kterou policie vyšetřuje v souvislosti s nákupem armádních letounů CASA. První odposlechy z Rathovy kauzy se v tisku objevily v květnu, další tento týden potom, co policie doručila sněmovně žádost o Rathovo vydání kvůli podezření, že přijal úplatky i za další veřejné zakázky. V případě Parkanové část členů imunitního výboru odmítla nahlédnout do spisu s tím, že nechtějí být obviňováni z vynášení informací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: afk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Respekt šíří fake news? Ozval se jeho bývalý šéfredaktor

14:43 Respekt šíří fake news? Ozval se jeho bývalý šéfredaktor

Kauza nákupu televize Nova Petrem Kellnerem rozhádala i dva bývalé kolegy z magazínu Respekt. Tím pr…