Masakr plameňáků v zoo: Ošetřovatel promluvil. Děti, které zabily zvířata, prý byly...

13.03.2017 12:44

Ke smrti plameňáka v zoologické zahradě Jihlava, jehož ubili kameny tři výrostci, se na svém facebookovém profilu vyjádřil kurátor Richard Viduna.

Masakr plameňáků v zoo: Ošetřovatel promluvil. Děti, které zabily zvířata, prý byly...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz

Smrt jednoho z nejlepších samců, otce nejméně osmi vzorně odchovaných mláďat, mají podle Viduny na svědomí tři do zahrady neoprávněně vniklí bezprizorní potomci našich „dlouhodobě plně začleněných spoluobčanů“. Šlo o malé chlapce ve věku 5, 6 a 8 let, kteří vnikli do výběhu plameňáků a kameny a kopanci ubili jednoho z nich. Dva další ptáci jsou zraněni.

„Bohužel se patrně nikdy všem podobným nehorázným excesům zabránit nepodaří, ale znovu bych chtěl poprosit všechny slušné a vážené návštěvníky zoologických zahrad, kteří dodržují návštěvní řády, tedy zejména nekrmí, neplaší či jinak neubližují chovaným živočichům, aby se dívali, co se kolem nich děje. Neváhejte, prosím, slušně, leč důrazně, upozornit ostatní, kteří stále nechápou, že je to bezpodmínečně nutné nejen kvůli zdraví, bezpečí a spokojenosti zvířat, ale často i jejich vlastní,“ poděkoval předem za pomoc Viduna a odkázal na reportáž TV Nova. 

Pachatelé byli dopadeni díky jihlavským městským policistům, případ následně převzali policisté státní. Malí chlapci prý činu nelitovali, uvádí TV Nova. „Je pravda, že tento i další otřesné případy, které se ve světových zoo v tomto týdnu staly, budí značné emoce,“ dodal.

Televize Prima pak přinesla záběry (ZDE, jde o druhou reportáž) ze zadržení chlapců policií. Odborníci se pak prý shodují na tom, že by chlapci měli být vyšetřeni – zda se jedná o poruchu, nebo o nevychovanost.

Celý příspěvek Richarda Viduny:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…