Masaryk by prý podpořil manželství gayů a kvóty pro ženy. Tvrdí to Pirát

15.09.2021 12:43 | Ze sítí

Pirátský kandidát v letošních sněmovních volbách Tomáš Guth-Jarkovský tvrdí, že Tomáš Garrigue Masaryk by v dnešní době podporoval manželství pro všechny i genderové kvóty. Podle Jarkovského si Masaryka kradou konzervativci pro sebe a ignorují jeho progresivní a sociální názory.

Masaryk by prý podpořil manželství gayů a kvóty pro ženy. Tvrdí to Pirát
Foto: archiv redakce
Popisek: Masaryk v Bílém domě

Lídr SPOLU Petr Fiala v úterý připomněl výročí úmrtí prvního československého prezidenta. „Vzdělanost, hodnoty, lidskost, slušnost a osobní odvaha. Několik charakteristik T. G. Masaryka, jehož odkaz zůstává tradicí i výzvou pro českou politiku. Připomínáme si 84 let od jeho úmrtí,“ napsal na twitteru Fiala.

 

 

Dočkal se reakce od pirátského kandidáta Tomáše Gutha-Jarkovského, podle nějž si pravicoví konzervativci kradou Masaryka pro sebe. „Masaryk by v dnešní době podporoval manželství pro všechny i genderové kvóty. Je směšný, že si ho konzervativci snažej ukrást a ignorovat jeho progresivní a sociální názory,“ má jasno Jarkovský.

 

 

V komentářích pak toto své přesvědčení vysvětloval s tím, že byl feminista a nebál se nových nápadů. „No tak víme, že Masaryk byl dost feminista a nebál se nových nápadů (viz jeho příjmení), a také víme, že uměl celkem odolávat předsudkům a rozhodovat racionálně a tolerantně (třeba co se týče antisemitismu). Už to mi přijde jako docela silný návody směřující k mýmu hottejku,“ vysvětloval Jarkovský.

 

 

Úder mu ale vrátil redaktor serveru Info.cz Jan Palička. „Je smutné, jak se progresivističtí klauni snaží roubovat své hodnoty na lidi narozené v půlce předminulého století a ještě to vydávají za jednu jedinou pravdu,“ reagoval Palička.

 

 

„Myslím, že jde udělat docela dobrej odhad, když víme, že TGM byl feminista a velký podporovatel rovnosti (a asi by ho dost lidí nazývalo i radikálním) a zároveň víme, že s dostatkem zkušeností se uměl přenést i přes dost zažrané předsudky (třeba vůči židům),“ stál si za svým Jarkovský.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan i Fiala mimo. Do bitvy o premiéra se vloudila chyba. Rozhodující. Babišovi stačí jedna věta?

16:00 Rakušan i Fiala mimo. Do bitvy o premiéra se vloudila chyba. Rozhodující. Babišovi stačí jedna věta?

ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit se zástupcem výzkumné agentury Phoenix research Peterem Svo…