Máslo je nejdražší v historii. Zdražily i další potraviny, i bydlení. Lidé se stěhují do levnějšího

13.06.2017 9:21 | Zprávy
autor: mp

Takovéhle zdražování tu ještě nebylo. Čtvrtka másla může stát až padesát korun. Vaše příští luxusní snídaně tak bude vypadat asi takhle: ukrojíte si chleba a dáte si na něj pořádnou vrstvu másla. Proč je tak drahé?

Máslo je nejdražší v historii. Zdražily i další potraviny, i bydlení. Lidé se stěhují do levnějšího
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. ročník Krojovaných slavností na senátní půdě ve Valdštejnské zahradě zaměřený na prezentaci kraje moravského Slovácka

Koupit dnes čtvrtku másla za 40 korun je podle deníku docela umění. Lidé musí oběhnout několik obchodů a natrefit na máslo v akci. Proč tomu tak je? Podle expertů je za tím víc důvodů. Předně platí, že je o máslo hodně velký zájem, a to nejen v Česku. A jak roste zájem, roste i cena.

„Dalším důvodem jsou úsporná opatření, která po nedávné krizi, kdy byly sklady máslem přeplněny, snížila produkci. Máslo se také pomalu dostává z pranýře vrcholně nezdravé potraviny,“ píše deník. To se dá říct i o tučnějších jogurtech, takže másla najednou není dost. „Ještě je třeba vzít v úvahu i obchodní přirážky řetězců, ty podle Potravinářské komory dělají 70 až 80 procent,“ doplňuje deník. Článek doprovází fotka másla s cenovkou z obchodu 49,90.

Prý se ale blýská na lepší časy, protože v EU klesají výkupní ceny za mléko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…