Matce samoživitelce vrátil nečekaný předvánoční dar naději

20.01.2021 15:28

Život se s ní nemazlil od narození, přesto v uplynulých měsících prožívala jedno z nejkrušnějších období svého života. Eliška Vágnerová zůstala jako matka samoživitelka se čtyřmi dětmi sama ve zcela novém prostředí, navíc bez prostředků. Její bývalý partner jí přestal posílat výživné na děti. Pomohla Ázerbájdžánská komunita žijící v Čechách. Paní Elišce a jejím dětem zachránila nejen Vánoce, díky předvánoční pomoci ale získala naději, že se vše v dobré obrátí.

Matce samoživitelce vrátil nečekaný předvánoční dar naději
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Matka s dítětem, ilustrační foto

„Zástupce Ázerbájdžánské komunity jsem znala už z dřívějška, když jsem ve skupině na Facebooku sháněla potravinovou pomoc. Nabídli se, že mě v tom nenechají. Tenkrát mi naštěstí ale již dříve vypomohla jiná paní,“ vzpomíná Eliška Vágnerová na svůj první kontakt se zahraničním pomocníkem. 
 
Před Vánoci se ale její situace dramaticky zhoršila. Kvůli přetrvávajícím problémům se rozešla s partnerem a otcem tří ze svých čtyř dětí. Kvůli prodeji bytu, v němž žila, se musela přestěhovat až do Karviné. Bývalý partner navíc od té doby, co se přestěhovala, přestal platit výživné. Poslední kapkou bylo, že se v bytě, kam se nastěhovala, objevily štěnice.
 

Anketa

Je to doživotní konec Miroslava Kalouska ve vrcholové politice?

67%
33%
hlasovalo: 3376 lidí
„Byla jsem už zoufalá, tak jsem se pokusila obrátit na Ázerbájdžánskou komunitu, která mi už jednou pomoc nabídla. Jejich reakce byla rychlá. Jejich zástupce mě kontaktoval a zeptal se, co potřebujeme s dětmi. Osobně pak přijel do Karviné a přivezl mi hotové hračkářství: od aut a bagrů až po zvířátka. Také jsme dostali jídelní židličky a potraviny. Děti byly samozřejmě nadšené. Dokonce zbylo i na dárky pod stromeček,“ popisuje Eliška Vágnerová pomoc.
 
I díky této podpoře si Eliška se svými dětmi užila pěkné Vánoce a věří, že se na novém místě její život začne postupně obracet k lepšímu a její děti: dcera chodící do čtvrté třídy, syn, který je ve druhé třídě, a dva předškoláci ve věku tři a rok a půl, prožijí lepší dětství, než měla sama.

S maminkou čtyř dětí se život nemazlil

Eliška neměla štěstí. Narodila se v Liberci a vyrůstala v neúplné a problematické rodině, část dětství dokonce strávila v dětském domově. Má čtyři děti. Desetileté spolužití s partnerem, který měl problémy s alkoholem, bohužel skončilo rozchodem, navíc na děti po čase přestal platit soudem stanovené výživné, kvůli čemuž se dostala na hranici chudoby.
 
Do roku 2021 ale vstupuje s optimismem. Hodně jí pomohl předvánoční dar od Ázerbájdžánské komunity a doufá, že se i v ohledu výživného situace zlepší. Radost jí dělají starší děti, které jsou v druhé, respektive ve čtvrté třídě a zvládají nástrahy distanční výuky.
 
„Když se ohlédnu, myslím, že i když to nebylo vždycky lehké, mám být na co pyšná. Jsem moc ráda, že se děti dobře učí a radost mám zejména, když mají radost děti. V Karviné si samozřejmě ještě zvykáme, ale věřím, že se to časem poddá,“ dodává Eliška.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

8:18 Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

Vláda uvažuje o vytvoření speciálního elektrického tarifu pro drobné odběratele. Čili došlo na slova…