Máte důkazy o manipulování voleb v Bělorusku? udeřila veřejnost na Zdechovského. A ten spustil...

24.08.2020 17:38 | Zprávy

Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k situaci v Bělorusku. Mimo jiné hovořil o možné manipulaci. Ptali se jej čtenáři na jeho osobním profilu.

Máte důkazy o manipulování voleb v Bělorusku? udeřila veřejnost na Zdechovského. A ten spustil...
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

"Zástupci Evropské unie se vyjadřují o manipulaci voleb v Bělorusku. Mohu vědět čím, jak a kým byly tyto volby zmanipulované?" zeptal se jeden ze čtenářů. 

"Vyskytla se řada případů, kdy došlo ze strany volebních komisí k ovlivňování výsledků ve prospěch současného prezidenta Lukašenka. Problémem byla absence kontroly nad sčítáním hlasů. Opozice nemohla mít své zástupce ve volebních komisích a u voleb nebyli ani mezinárodní pozorovatelé. To samozřejmě umožňovalo manipulaci s hlasy," poznamenal Zdechovský a poukázal na některé články českých médií o samotné manipulaci hlasů i o jiných výsledcích, než byly ty oficiální.

"Neměla by si EU nejdříve zamést před vlastním prahem (Španělsko, Francie) a pak teprve strkat nos k sousedům?" ptal se další ze čtenářů.

"Státy EU mají na rozdíl od Běloruska opravné prostředky např. v případech, kdy dojde k porušení lidských práv. V Bělorusku to ale neplatí a falšování výsledků voleb, k němuž prokazatelně došlo, dělá zvolení Alexandra Lukašenka prezidentem nelegitimním. Proto k němu nelze mlčet a nečinně přihlížet," odvětil Zdechovský.

Odpovědi europoslance Zdechovského najdete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …