Máte důkazy o manipulování voleb v Bělorusku? udeřila veřejnost na Zdechovského. A ten spustil...

24.08.2020 17:38

Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k situaci v Bělorusku. Mimo jiné hovořil o možné manipulaci. Ptali se jej čtenáři na jeho osobním profilu.

Máte důkazy o manipulování voleb v Bělorusku? udeřila veřejnost na Zdechovského. A ten spustil...
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

"Zástupci Evropské unie se vyjadřují o manipulaci voleb v Bělorusku. Mohu vědět čím, jak a kým byly tyto volby zmanipulované?" zeptal se jeden ze čtenářů. 

"Vyskytla se řada případů, kdy došlo ze strany volebních komisí k ovlivňování výsledků ve prospěch současného prezidenta Lukašenka. Problémem byla absence kontroly nad sčítáním hlasů. Opozice nemohla mít své zástupce ve volebních komisích a u voleb nebyli ani mezinárodní pozorovatelé. To samozřejmě umožňovalo manipulaci s hlasy," poznamenal Zdechovský a poukázal na některé články českých médií o samotné manipulaci hlasů i o jiných výsledcích, než byly ty oficiální.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

"Neměla by si EU nejdříve zamést před vlastním prahem (Španělsko, Francie) a pak teprve strkat nos k sousedům?" ptal se další ze čtenářů.

"Státy EU mají na rozdíl od Běloruska opravné prostředky např. v případech, kdy dojde k porušení lidských práv. V Bělorusku to ale neplatí a falšování výsledků voleb, k němuž prokazatelně došlo, dělá zvolení Alexandra Lukašenka prezidentem nelegitimním. Proto k němu nelze mlčet a nečinně přihlížet," odvětil Zdechovský.

Odpovědi europoslance Zdechovského najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…