Máte slovo k uprchlíkům. Seznam hostů napovídá, že v pořadu bude hodně dusno

11. 6. 2015 17:00

Dnes večer bude Česká televize vysílat pravidelný diskuzní pořad Máte slovo, který uvádí Michaela Jílková. Tématem pořadu budou kvóty na uprchlíky a sporné body, které se jich týkají. Máme je přijmout, či nikoliv?

Máte slovo k uprchlíkům. Seznam hostů napovídá, že v pořadu bude hodně dusno
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Pořad Máte slovo s moderátorkou Michaelou Jílkovou

Kvóty jsou způsobem, jakým se Evropská unie chce vyrovnat s přílivem uprchlíků ze zemí severní Afriky a Blízkého východu. Většina uprchlíků je nyní především v Itálii a Řecku a právě kvóty by měly napomoci odhlečit jejich situaci a rozprostřít uprchlíky po celé Unii. Nám by mělo připadnout 1328 uprchlíků ze Sýrie a Eritreje.

Hosty pořadu, ve kterém se budou řešit ty nejpalčivější problémy plynoucí ze současné situace, budou jak obhájci, tak i odpůrci přijetí uprchlíků.

Jedním z nich bude Vladislav Günter, ředitel Centra pro integraci cizinců, podle kterého uprchlíci žádnou hrozbu nepředstavují a měli bychom je přijmout nejen z důvodu, že jsme se k tomu zavázali podpisem Ženevské konvence.

Vystoupí i Milan Kohout, filozof a vysokoškolský učitel, který je toho názoru, že náš národ je plný pokrytců a že je naší povinností uprchlíky přijmout, protože už čistě z historického hlediska jim to dlužíme.

Na druhé straně barikády bude stát například sociolog Petr Hampl, který je pevně přesvědčen o tom, že mezi uprchlíky jsou teroristé a barbaři a že je potřeba jednoduše uzavřít hranice a ty, co již do Evropy dorazili, je nutné deportovat.

Podle dalšího hosta, europoslance Jiřího Pospíšila, pak kvóty akorát napomůžou převaděčským gangům a EU by se měla především soustředit na prevenci problému. Také si myslí, že přijetím uprchlíků Evropa akorát podpoří vznik extremistických politických stran, které proti nim budou vystupovat. A mnozí další.

Pořad Máte slovo začíná dnes ve 21:30 na ČT1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

18:18 Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

RADA ČESKÉ TELEVIZE Drtivý úder schytal ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák na posledním leto…