Matěj Hollan vypráskal Babiše za postoj k uprchlíkům a pravil: Víc se bojím Čechů než uprchlíků

18. 2. 2016 14:36

V brněnské čtvrti Královo Pole žádná mešita není, jen se tam u jednoho muslima scházejí jeho souvěrci. Jestli se tam neděje něco nezákonného, prověří městská část, říká v rozhovoru pro server Reflex.cz brněnský místostarosta Matěj Hollan (Žít Brno). Odmítá také bagatelizovat kolínské sexuální útoky, na druhou stranu odmítá Babišovo tvrzení, že k nám nesmí ani jeden uprchlík.

Matěj Hollan vypráskal Babiše za postoj k uprchlíkům a pravil: Víc se bojím Čechů než uprchlíků
Foto: David Daniel
Popisek: Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

„Jak moc leží brněnští muslimové modlící se v brněnské mešitě v Králově Poli Brňanům na srdci a do jaké míry toho někteří městští politikové jen zneužívají v bojích o moc?“ zeptal se Tomáš Klvaňa Hollana. Ten reagoval tím, že ve zmíněné brněnské městské části žádná mešita není. „U jednoho ze členů muslimské komunity se scházejí nějací jeho souvěrci. Městská část Královo Pole prověří, zda je toto konání v souladu se zákonem, pokud ne, samozřejmě budeme jednat,“ slíbil.

Celý text je ZDE

Svěřil se s tím, že zaznamenal od více lidí tendenci bagatelizovat silvestrovské sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem a snahy omlouvat je sexuální frustrací. „To je špatné, uprchlíci nejsou Boží děti, jež sem přicházejí čisté a neposkvrněné, je potřeba nahlížet na ně minimálně stejně kriticky jako na ‚Evropany‘,“ prohlásil Hollan.

Odmítá ale tvrdit spolu s ministrem financí Andrejem Babišem, že sem nesmí ani jeden uprchlík. „Jednou tu máme Ústavu a Listinu základních práv a svobod, která zaručuje svobodu náboženství, a při posuzování žádosti o azyl se takové věci nesmějí vůbec zohledňovat. Až Babiš zruší Listinu, ať si dělá, co chce, v tuto chvíli vyzývá k jejímu porušování,“ řekl Hollan.

Vadí mu také, že se oháníme křesťanskými kořeny a mírumilovností tohoto náboženství, ale aktivity „slušných“ Čechů prý svědčí o opaku. A jaké aktivity měl na mysli? „Pobodání muslima, žhářský útok na Kliniku, vyhrožování brněnskému primátorovi,“ uvedl s tím, že to ukazuje na to, že nenávistná a fanatická společnost jsme my. „Pokud se mám něčeho bát, určitě se daleko víc bojím Čechů než uprchlíků,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

20:25 Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

ANKETA Je Petr Nečas oběť? Ano. Na tom se s kandidátem na prezidenta Mirkem Topolánkem řada poslanců…