Mayová předložila brexitový plán B

21.01.2019 21:21

Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí poslancům představila plán B. Sdělila, že odmítá odložení Brexitu a stejně tak opakování referenda o vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Naopak prohlásila, že od nich očekává vyjasnění jejich postoje ohledně irské pojistky. Ta je součástí dojednané dohody o odchodu země z Evropské unie a má zabránit obnovení hraničních kontrol mezi Irskem a Severním Irskem.

Mayová předložila brexitový plán B
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

Mayová se pak s těmito požadavky plánuje vrátit do Bruselu. Irská pojistka má za úkol ošetřit pravidla na hranicích unijního Irska a Severního Irska, které je součástí Británie. A to tak, že Severní Irsko zůstane v celní unii.  S tím má však problém část vládních poslanců. Lídři Evropské unie ale ujišťují Brity, že jde pouze o dočasnou záležitost.

V následujících dnech tak bude parlament otevřen diskusi nad návrhem Mayové a hlasovat o něm chce 29. ledna. O brexitové dohodě by měli poslanci hlasovat přibližně v polovině února. Opustit Unii má Spojené království 29. března. Odložení termínu Mayová odmítla.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

22:40 Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka poslance upozornil na nebezpečí konfliktu Ruska se …