Mečlova kontrola na státním zastupitelství: Chyby v korupčních kauzách

22.02.2012 13:39

Hloubková kontrola spisů Městského státní zastupitelství v Praze odhalila v některých sledovaných kauzách první pochybení. Mezi kontrolovanými byla například kauza Pavla Drobila.

Mečlova kontrola na státním zastupitelství: Chyby v korupčních kauzách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

"V některých spisech jsme shledali postup státních zástupců za bezvadný, bez jakýchkoliv výhrad, u dalších spisů tomu tak ale není," řekl serveru Aktuálně.cz Mečl. Vrchní státní zastupitelství přitom mělo zajímat například o znovuotevřený případ bývalého ministra Pavla Drobila, spis týkající se pražského dopravního podniku nebo zakázek společnosti ČEZ. Teď je podle Mečla prověrka zhruba v polovině.

Zamete kauzy Rampula pod koberec?

Jakých kauz se pochybení týká, nechtěl Mečl komentovat. Vrchní státní zastupitelství však podle jeho slov plánuje, že bude v kontrole dalších kauz pokračovat. "My jsme měli poznatky z policejních zdrojů o tom, že spolupráce mezi policií a státními zástupci není vždy optimální," uvedl Mečl jeden z důvodů, proč kontrolu nařídil.

Mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová v reakci uvedla, že o pochybení nevědí. "Je s podivem, že se informace o kontrole dostávají dříve do médií," řekla Zenklová. Vedení vrchního státního zastupitelství se obává toho, že by mohlo dojít k tomu, že by některé "živé" kauzy, které v současné době policie prověřuje, mohly být po opětovném nástupu Vlastimila Rampuly do čela vrchního státního zastupitelství, odloženy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…