Média si našla nový cíl, drsně si utahují z inteligence voličů SPD. Mezitím přišla dobrá zpráva pro Okamuru

17.10.2018 17:27

Tomio Okamura se včera na Facebooku vyjádřil o rozhodnutí Policie ČR, že ani on, ani Miloslav Rozner nespáchali trestný čin, když hovořili o táboru v Letech. „Naše hnutí je terčem nenávistné kampaně s cílem udělat z vlastenectví nacistický a fašistický program,“ mínil Okamura na svém facebookovém profilu. Ale internet nespí, a zatímco Okamura reaguje na více než půl roku starou kauzu, internet se baví už něčím docela jiným. Členové a příznivci Okamury prý umírají kvůli odznáčkům.

Média si našla nový cíl, drsně si utahují z inteligence voličů SPD. Mezitím přišla dobrá zpráva pro Okamuru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Okamura v lednu řekl, že tábor v Letech nebyl oplocený a byl v něm volný pohyb. Později se omluvil za vyjádření, že tábor nebyl oplocený, uvedl však, že ho většinou nikdo nehlídal a lidé v něm se mohli volně pohybovat. Obvinění z popírání holokaustu označil za kampaň proti SPD. Řekl, že nezpochybňuje útrapy lidí v táboře, ale má výhrady k řešení pietního místa.

Anketa

Jednání Radka Vondráčka v Rusku je nehorázné ponížení ČR, říká poslanec Pirátů Lipavský. Cítíte se poníženi?

3%
hlasovalo: 20296 lidí
Miloslav Rozner pak tábor označil za „neexistující pseudokoncentrák“, za což sklidil kritiku ze všech stran. Na Roznera pak podali trestní oznámení Mladí sociální demokraté. Svými výroky se podle nich dopustil popírání či zpochybňování genocidy.

Nyní, když policie vyhodnotila, že se ani jeden ze členů SPD nedopustil trestného činu, vydal Tomio Okamura na Facebooku toto prohlášení: „Hnutí SPD programově odmítá a vždy odmítalo zpochybňování utrpení lidí v době nacistické okupace a rasové perzekuce. Dnešní verdikt policie, že Tomio Okamura a Míla Rozner svými výroky o táboře v Letech nespáchali trestný čin, jen potvrzuje, že naše hnutí je terčem nenávistné kampaně s cílem udělat z vlastenectví nacistický a fašistický program. Naše hnutí nezpochybňuje ani utrpení lidí v tomto táboře. Zpochybňujeme ale oprávněnost obrovské investice do tohoto místa, která je svým rozsahem nepřiměřená a netransparentní. Mnoho míst, kde trpěli lidé za nacistické okupace nebo padli v boji s německými nacisty, by zasloužilo pozornost a péči. Nedostává se jí a jejich oběti se nepřipomínají.“

V komentářích se Okamura setkal v drtivé většině se souhlasem. „Všichni normálně uvažující lidé vědí, že SPD je vlastenecké hnutí, které nemá s rasismem ani fašismem nic společného. Je proti trestnému konání kohokoli. To je však, jak je vidět, trnem v oku štváčům nejhlasitějším. Bohužel i větší části politiků. Tak kdo je tu nepřítel státu??? Komu záleží na ČR? Kdo nás prodává EU? Je třeba podpořit myšlenky SPD, Češi, myslete...,“ burcoval Pavel Andreánsky.

Nicméně oni „štváči nejhlasitější“ si našli jinou zábavu. Na serveru Reflex.cz si v rubrice Divoký kačer tropí žerty z příznivců SPD kvůli odznáčkům. „Voliči SPD umírají na následky odznáčků SPD. Musíme na ně uvést varování, aby se neužívaly vnitřně, tvrdí Okamura,“ zní titulek dnešního Divokého kačera.

Článek nemá o inteligenci voličů a příznivců SPD valné mínění. Někteří si prý připnuli odznáčky na holou hruď a pak krváceli, jiní se údajně pokusili odznáčky vypít. „Dost často se lidé pokoušejí použít odznáčky SPD jako peníze a snaží se je nastrkat do hracích automatů. Tím samozřejmě nejenže neuvedou automat do chodu, ale v mnoha případech daný hrací automat zničí. Zničením hracího automatu automaticky pro mnohé sympatizanty SPD končí možnost na jakýkoliv výdělek, a tak často končí na ulici bez peněz a prostředků,“ píše autor článku.

Vymyšlený bezpečnostní expert Antonín Sláma v článku tvrdí: „Výrobek přichází bez návodu, a tak může být pro své uživatele nebezpečný. Jak mají ti lidé vědět, že se odznáček nemá strkat do elektrické zásuvky? Že se nemá jíst? Že se nemá šňupat? Tady naprosto selhala prozřetelnost a SPD neskutečně celou situaci podcenila.“

„Odznáčky mají lidem přinášet radost. Mají se s nimi chlubit, sbírat je, vyměňovat si je mezi sebou, smát se nad nimi a pít u nich limonádu. Odznáčky nemají zabíjet,“ vložil do úst předsedy SPD slova autor recesistického článku spolu s ujištěním: „My našim voličům nasloucháme, a když slyšíme, jak se dusí našimi odznáčky, přispěcháme a vysvětlíme jim, že odznáčky se nepapají.“

Celý článek ZDE:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …