Mediální idioti upalují lidi. Tak se někdejší známý poslanec vyjádřil ke své kauze

14.09.2014 16:23

Michal Kraus býval jednou z klíčových postav ČSSD, dlouholetý člen Parlamentu a zkušený politický matador. Jeho politická dráha ale přešla do strmého pádu ve chvíli, kdy se na přelomu let 2005 a 2006 objevila tzv. kauza kakao. Tehdejší politik se vzdal všech funkcí a stáhl se z veřejné scény. Po čase se ukázalo, že je nevinen, ale když se chtěl do politiky vrátit, vždy se našel nějaký „idiot“, který po něm „začal pálit z mediálního plamenometu".

Mediální idioti upalují lidi. Tak se někdejší známý poslanec vyjádřil ke své kauze
Foto: ČSSD
Popisek: Michal Kraus
reklama

Kraus odešel z politiky v roce 2006 kvůli pochybným obchodům s kakaovými boby v africké Ghaně. Celou věc vyšetřovala i policie, ale po nějakém čase celou věc odložila. Kraus dodnes trvá na tom, že se všechny obchody odehrály na legální bázi a že byl zničen na politickou objednávku ODS, neboť v kritickém období zcela zdecimoval ekonomický program strany obsažený v tzv. Modré šanci.

„Stačí, aby kdokoli z mocných vydal pokyn: Spalte toho hajzla! a pokaždé se totiž najde nějaký 'novinář' se sníženým intelektem (odborně – debil, idiot, imbecil, kretén), který je ochoten napsat o komkoli cokoli, navzdory novinářskému kodexu, jen když bude pochválen, povýšen, či odměněn a který se chopí mediálního plamenometu a pálí a pálí,“ poznamenává Kraus.

Novinářům nejde o sport, ale o skandál, píše Kraus

Muž z ČSSD byl podle vlastních slov vystaven tlaku ze 4500 článků, z nichž jen malá část se prý pídila po pravdě. Konkurenčním politikům pak jeho kauza znamenitě posloužila, neboť ji vytáhli na světlo vždy, když se Kraus snažil o návrat do politiky.

Dnes se Kraus věnuje problematice financování sportu, poznamenává, že jsme na tom v této věci velmi bídně, neboť i slovenská vláda vydává na sport mnohonásobně více peněz než ta česká, a když někdo chce napadnout jeho opodstatněné připomínky, může se vrátit i ke kauze kakao. To se v září odehrálo v Lidových novinách, kde vyšel článek „Pan Kakao“ ladí finance pro sport.

Celý komentář Michala Krause ZDE

„Samozřejmě, že hlavní náplní článku není čtenáře LN informovat o problémech financování českého sportu, o vrcholících přípravách na nesmírně důležitou odbornou konferenci na téma financování českého sportu, ale opět jen a jen na základě opakovaně vyvrácených mediálních lží démonizovat a skandalizovat moji osobu,“ píše Kraus. A ptá se, komu tato kampaň slouží. Razantně vzkazuje všem, že tentokrát se zastrašit nenechá a bude bojovat za lepší finanční podmínky pro český sport.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

15:58 Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

Moderátor Luboš Xaver Veselý se sešel se zpěvákem Ondřejem Hejmou, aby shrnuli dění v uplynulých dne…