Medveděv naštval Rusy. Pod peticí za jeho odvolání se jich už podepsalo více než 190 tisíc. A další rychle přibývají

05.08.2016 20:32

Ruský premiér Dmitrij Medveděv čelí tlaku veřejnosti. Více než 190 tisíc lidí již podepsalo petici, která požaduje Medveděvův politický pád. Otázka je, zda ji prezident Vladimir Putin vůbec vezme na vědomí. Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov oznámil, že v Kremlu o petici zatím nic nevědí a nevidí důvod se k ní jakkoli vyjadřovat.

Medveděv naštval Rusy. Pod peticí za jeho odvolání se jich už podepsalo více než 190 tisíc. A další rychle přibývají
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přílet ruského exprezidenta

Předseda vlády Ruské federace Dmitrij Medveděv má problém. Snaží se probudit k životu trpící ruskou ekonomiku, ale podle všeho nevolí právě nejcitlivější přístup. Ruským učitelům, kteří si stěžovali na nízké platy, doporučil aby změnili zaměstnání. Seniory na ukrajinském Krymu, který byl Ruskou federací obsazen na jaře 2014, požádal, aby vydrželi i se současnými nízkými důchody. Na vyšší výplaty teď prý ruská ekonomika prostě nemá.

Možná i proto se zrodila petice, kterou na internetu podepsalo už na 160  tisíc lidí. Petenti v ní konstatují, že by v čele ruské vlády měl stát kompetentní a vzdělaný člověk, který podpoří své spoluobčany. „Teď vidíme přesný opak,“ stojí v petici.

Petici najdete zde

Deník Financial Times v souvislosti s problémy ruské ekonomiky spekuluje, že se Medveděv na premiérském postu už dlouho neudrží. Vyměněn by mohl být už na podzim po parlamentních volbách.

Celý text v angličtině naleznete zde

Mluvčí prezidenta Vladimira Putina označil článek za spekulativní „slohové cvičení“, které si nezaslouží ani ten nejkratší komentář. Prezident Vladimir Putin prý dosud o petici nic neví. „Nic o tom nevíme a nemyslím si, že to bude vyžadovat nějakou reakci (Kremlu),“ sdělil Peskov ruské agentuře TASS.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…