Medvídek s helmou? Prkotina. Lipavský prý předvedl jiný, opravdu velký přešlap

12.02.2022 9:38 | Zprávy

Pirátský ministr zahraničí Jan Lipavský vyvolal značnou pozornost, když se nechal vyfotit s armádní přilbou na hlavě. Na jeho konto padla spousta vtipů. Podle komentátora MF Dnes Petra Koláře to však byla prkotina. V souvislosti s cestou na Ukrajinu se podle Koláře Lipavský dopustil jiného, opravdu velkého přešlapu.

Medvídek s helmou? Prkotina. Lipavský prý předvedl jiný, opravdu velký přešlap
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) na Ukrajině

Ministr zahraničí vlády Petra Fialy (ODS) Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru pro agenturu Reuters poznamenal, že ruský prezident Vladimir Putin ukázal Evropě, že ta se obejde bez ruského plynu. A právě toto prohlášení je podle komentátora Petra Koláře obrovským přešlapem českého ministra zahraničí.  To, že se nechal vyfotit v neprůstřelné vestě a s přilbou na hlavě, aby podpořil Ukrajinu ve stávajících velmi napjatých vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou, je proti tomu bezvýznamná hloupost.

„Nechá se tam vyfotit jako medvídek v neprůstřelné vestě s helmou vysoko nad čelem. Jasně, je to úplná prkotina. Ale sociální sítě a diskutéři v hospodách dostali novou ‚potravu‘. Nemluvě pak o skutečném skandálu, kdy ministr Lipavský mýrnix týrnix prohlásí, že se obejdeme bez plynu z Ruska, nad čímž si odborníci klepou na čelo,“ napsal Kolář v MF Dnes.

Sobotní Lidové noviny popsaly, proč se Lipavský mýlí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…