Merkelová, AfD... Mě už všechny ty kydy nudí, poslouchal celý den řeči o Německu a dodal zcela jiné informace

26. 9. 2017 6:35

Marketingový expert Martin Jaroš, jenž žije dlouhodobě v Kataru, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k německým volbám. Podle svých slov přečetl mnoho komentářů a všechny jsou úplně mimo.

Merkelová, AfD... Mě už všechny ty kydy nudí, poslouchal celý den řeči o Německu a dodal zcela jiné informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

„Půlka mého Facebooku jásá, že Merkelová vyhrála a že to natřela všem těm blbým Čecháčkům, co ji kvůli uprchlíkům už už viděli na lopatě. Takže vidíte, jak jsou uprchlíci fajn! Druhá půlka lidí na mé zdi je spokojená, protože Merkelové partaj utrpěla nejhubenější vítězství od druhohor a protože na třetí místo poskočila AfD. Takže vidíte, jak jsou uprchlíci toxičtí!“ poznamenal Jaroš s tím, že jej všechny tyhle kydy už nudí.

„Za prvý, nelíbí se mi, když zdánlivě rozumní a slavní lidé na Facebooku sarkasticky komentují, že Češi jsou prakticky podlidi, protože ve srovnání s Němci hlasují tak xenofobně. To není fér. Už jste všichni slyšeli, že v bývalé NDR lidi volili pomalu jak někde v Chomutově. A to přesto, že jsou už 27 let sjednocení a mají mnohem vyšší životní úroveň než my. Já to beru jako důkaz, že Češi nejsou morálně nebo lidsky o nic zlejší než Němci. Byli jsme prostě vystaveni drsné historii a zločinným komančům, a v důsledku toho jsme cyničtí, uzavření, nedůvěřiví vůči autoritám a světu,“ sdělil Jaroš. A jak dodal, kontrolní vzorek Němců na tenhle experiment zareagoval úplně stejně. 

Anketa

Kdybyste byli Andrejem Babišem, do které TV debaty byste šli?

hlasovalo: 6664 lidí

„Takže Němci nejsou něco úža a my nejsme odpad. Z hlediska morálky jsme jeden za 18 a druhý za 20-2. Až dlouhý čas a blahobyt to vylepší,“ podotkl. Na druhou stranu má podle svých slov husí kůži, když tady lidé fandí AfD. „To opravdu nejsou žádní miláčkové, věřte mi. Jak už někdo napsal, kdyby nebyli uprchlíci, tak tihle lidé půjdou po Polácích a po nás. Takže bacha,“ sdělil jasně Jaroš.

Nejvíc mu však vadí to, že uprchlíci opravdu nejsou téma, jež by ve vztahu k Německu řešil, být českým politikem nebo komentátorem. „To jen ukazuje, jak si furt vybíráme absolutně nerelevantní ptákoviny a důležité věci pomíjíme. Věřte mi, že Německo těch svých 800 tisíc uprchlíků zvládne. S určitými problémy, ale nakonec objektivně zvládne. Stejně jako my zvládneme těch našich 12. Víc jich k nám nepřijde, ani kdybychom jim za to platili. Pro naši budoucnost tohle prostě NENÍ téma. Za 30 let o téhle uprchlické vlnce v ČR ani nebudeme vědět,“ dodal Jaroš. 

Následně se vyjádřil k tomu, co je podle jeho slov na Německu mnohem zajímavější. „A v čem jsou opravdu lepší než my. A to docela i ti východní. Oni mají jako země mnohem modernější vizi,“ podotkl.

„Já třeba obdivuju německou Energiewende – úžasný program přechodu na obnovitelné zdroje energie. Asi už jste slyšeli, že v některých dnech už Německo dělá z větru a slunce a dalších čistých zdrojů 85 % své spotřeby. A za letošní první půlrok takhle pokryli 35 % své spotřeby. V tomhle, přátelé, nám totálně utíkají. V tomhle je Západ zase o generaci či dvě před námi – a až nám to za 30 let dojde a začneme to dohánět, tak oni už budou zase někde jinde. Stejně jako to máme třeba teď s rychlovlaky,“ zmínil.

„Já vím, já vím, teď spustíte řeči, že u nás to nejde, že u nás tolik nefouká, že elektrická síť v Německu je jako na houpačce, že tam furt pálej uhlí. Prázdný kecy; a vy to víte. Němci to časem vyřeší; a vy to víte. Budoucnost tím směrem jde; a vy to taky víte. Nebo snad myslíte, že jednou Česko zůstane jako poslední skanzen, kde se bude dělat elektrika z koksu a kde se bude tvořit jaderný odpad, který nebudeme vědět, jak schovat? Ne, takhle to nebude. Německá (holandská, dánská) cesta vyhraje a my se budeme muset přizpůsobit. Ručím vám za to. A my jdeme naprosto blbou cestou, jejíž sanace nás jednou bude stát stamiliardy. Za to vám taky ručím,“ podotkl se slovy, že on by na Německu zkrátka řešil toto – modernost uvažování v opravdu důležitých věcech.

„A proto i já říkám – snad se jednou dožijeme takových politiků, jako mají v Německu. Ne kvůli uprchlíkům, ale kvůli tomu, že prostě mají frňák na modernu. Na trendy, které od nich se zpožděním přebíráme už 1000 let. Já už bych to zpoždění zrušil,“ dodal.

Závěrem dodal: „Tímhle postem neříkám, že v otázce uprchlíků obdivuji Merkelovou. To vůbec ne. Podle mě si pár zbytečných problémů přidělali. Ale je pro mě mnohem důležitější řešit německou energetiku než německou AfD. Nemyslím si, že MORÁLNĚ jsou Němci nějak a priori lepší než my, ale v té vizi a technologiích jim opravdu věřím víc. A šel bych za nimi.“

V diskuzi pak Jaroš dodal, jak by rád akceptoval právě „zelenou“ politiku. „Tj. pozitivně tlačit budoucnost, přechod na čistou energii, být v tom pionýrem. Ale pokud je pro většinu lidí zelená politika v tom, že se budou zdržovat dálnice, tak to neberu, to je pro mě negativní a o generaci myšlenkově mimo. Líbí se mi, že Německo dálnice má, ale zároveň řeší budoucnost,“ sdělil.

A svůj názor pak připojil ještě k uprchlické krizi:

Celý příspěvek Martina Jaroše:

Přečetl jsem spoustu komentářů na německé volby - a nezlobte se, že to říkám, ale podle mě jsou všechny úplně mimo.

Půlka mého Facebooku jásá, že Merkelová vyhrála a že to natřela všem těm blbým Čecháčkům, co ji kvůli uprchlíkům už už viděli na lopatě. Takže vidíte, jak jsou uprchlíci fajn!

Druhá půlka lidí na mé zdi je spokojená, protože Merkelové partaj utrpěla nejhubenější vítězství od druhohor a protože na třetí místo poskočila AfD. Takže vidíte, jak jsou uprchlíci toxičtí!

Hele, lidi, mě už všechny tyhle kydy nudí.

Za prvý, nelíbí se mi, když zdánlivě rozumní a slavní lidé na Facebooku sarkasticky komentují, že Češi jsou prakticky podlidi, protože ve srovnání s Němci hlasují tak xenofobně. To není fér. Už jste všichni slyšeli, že v bývalé NDR lidi volili pomalu jak někde v Chomutově. A to přesto, že jsou už 27 let sjednocení a mají mnohem vyšší životní úroveň než my. Já to beru jako důkaz, že Češi nejsou morálně nebo lidsky o nic zlejší než Němci. Byli jsme prostě vystaveni drsné historii a zločinným komančům, a v důsledku toho jsme cyničtí, uzavření, nedůvěřiví vůči autoritám a světu. Přičemž kontrolní vzorek Němců na tenhle experiment zareagoval úplně stejně. Takže Němci nejsou něco úža a my nejsme odpad. Z hlediska morálky jsme jeden za 18 a druhý za 20-2. Až dlouhý čas a blahobyt to vylepší.

Na druhou stranu mám husí kůži, když tady lidi fandí AfD - to opravdu nejsou žádní miláčkové, věřte mi. Jak už někdo napsal, kdyby nebyli uprchlíci, tak tihle lidé půjdou po Polácích a po nás. Takže bacha.

Ale co mi vadí nejvíc - uprchlíci opravdu nejsou téma, které bych ve vztahu k Německu řešil. Být českým politikem nebo komentátorem. To jen ukazuje, jak si furt vybíráme absolutně nerelevantní ptákoviny a důležité věci pomíjíme. Věřte mi, že Německo těch svých 800k uprchlíků zvládne. S určitými problémy, ale nakonec objektivně zvládne. Stejně jako my zvládneme těch našich 12. Víc jich k nám nepřijde, ani kdybychom jim za to platili. Pro naši budoucnost tohle prostě NENÍ téma. Za 30 let o téhle uprchlické vlnce v ČR ani nebudeme vědět.

Řeknu vám, co je na Německu mnohem zajímavější a v čem jsou OPRAVDU lepší než my. A to docela i ti východní. Oni mají jako země mnohem MODERNĚJŠÍ VIZI.

Já třeba obdivuju německou Energiewende - úžasný program přechodu na obnovitelné zdroje energie. Asi už jste slyšeli, že v některých dnech už Německo dělá z větru a slunce a dalších čistých zdrojů 85 % své spotřeby. A za letošní první půlrok takhle pokryli 35 % své spotřeby. V tomhle, přátelé, nám totálně utíkají. V tomhle je Západ zase o generaci či dvě před námi - a až nám to za 30 let dojde a začneme to dohánět, tak oni už budou zase někde jinde. Stejně jako to máme třeba teď s rychlovlaky.

Já vím, já vím, teď spustíte řeči, že u nás to nejde, že u nás tolik nefouká, že elektrická síť v Německu je jako na houpačce, že tam furt pálej uhlí. Prázdný kecy, a vy to víte. Němci to časem vyřeší, a vy to víte. Budoucnost tím směrem jde, a vy to taky víte. Nebo snad myslíte, že jednou Česko zůstane jako poslední skansen, kde se bude dělat elektrika z koksu a kde se bude tvořit jaderný odpad, který nebudeme vědět, jak schovat? Ne, takhle to nebude. Německá (holandská, dánská) cesta vyhraje a my se budeme muset přizpůsobit. Ručím vám za to. A my jdeme naprosto blbou cestou, jejíž sanace nás jednou bude stát stamiliardy. Za to vám taky ručím.

Takže já bych na Německu řešil tohle. Tu modernost uvažování v opravdu důležitých věcech. A proto i já říkám - snad se jednou dožijeme takových politiků, jako mají v Německu. Ne kvůli uprchlíkům - ale kvůli tomu, že prostě mají frňák na modernu. Na trendy, které od nich se zpoždění přebíráme už 1000 let. Já už bych to zpoždění zrušil.

EDIT: Pro vysvětlení. Tímhle postem neříkám, že v otázce uprchlíků obdivuji Merkelovou. To vůbec ne. Podle mě si pár zbytečných problémů přidělali. Ale je pro mě mnohem důležitější řešit německou energetiku než německou AfD. Nemyslím si, že MORÁLNĚ jsou Němci nějak a priori lepší než my - ale v té vizi a technologiích jim opravdu věřím víc. A šel bych za nimi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…