Merkelová chybovala! Bavorský premiér se pustil do své kancléřky

04.10.2015 6:22

Bavorský premiér Horst Seehofer vyzval spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou, aby migrantům dala zřetelně najevo, že kapacity Německa pro jejich příjímání jsou už vyčerpané. V rozhovoru, který dnes večer poskytl bavorské televizi, rovněž řekl, že Merkelová udělala chybu, když do země nechala přijet běžence z Maďarska.

Merkelová chybovala! Bavorský premiér se pustil do své kancléřky
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Seehofer po šéfce německé vlády chce, aby vzhledem k trvajícímu návalu uprchlíků vyslala veřejnosti "jasný signál". Je podle něj naprosto nezbytné dát na vědomí, "že jsme své možnosti pro příjem (uprchlíků) vyčerpali", řekl. Kapacity jsou využity na maximum, "dál už to nejde", zdůraznil bavorský politik. Pokud se nepodaří přistěhovalectví omezit, pak podle něj hrozí před zimou kolaps. Tomu musí spolková vláda zabránit.

Příchod migrantů do Německa se zrychlil

Bavorský ministerský předseda rovněž zopakoval svůj názor, že rozhodnutí Merkelová pustit běžence z Maďarska do Německa bylo chybné. Mělo podle něj lavinový účinek.

Příchod migrantů do Německa se zrychlil poté, co se Merkelová 5. září vzhledem k dramatické situaci syrských uprchlíků v Maďarsku rozhodla nechat do země přijet tisíce neregistrovaných osob. O týden později zavedl Berlín na hranicích kontroly.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann si dnes podle agentury DPA postěžoval, že německé spolkové země přijímají méně běženců, než jim stanovují spolkové kvóty, obzvláště patrné je to prý u Dolního Saska. Zároveň upozornil, že naopak Bavorsko v září ubytovalo přes 58.000 žadatelů o azyl, což je o 16.000 více, než stanovují spolkové kvóty.

"Ostatní spolkové země přijaly mnohem méně uprchlíků, než kolik měly. Obzvláště pak Dolní Sasko, které místo předpokládaných 25.000 lidí přijalo jen asi 18.000 běženců," řekl Herrmann.

Německé úřady v září zaregistrovaly rekordních 170.000 běženců

"To je v rozporu s tím, co (spolkové) země říkají. Hovoří se o vítání (imigrantů), ale skutečnost je jiná," dodal Herrmann.

Pro běžence přicházející přes Rakousko je Bavorsko vstupní branou do Německa. Německé úřady v září zaregistrovaly rekordních 170.000 běženců, skutečný počet přicházejících uprchlíků je ale výrazně větší. Herrmann ho tento týden odhadl na 270.000 lidí. Německá vláda očekává, že celkem letos dorazí do země 800.000 žadatelů o azyl. Někteří politici mluví dokonce o milionu lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bylo slávy! A teď… „Dycky Most!“ po seriálu ČT: Útok šutrem. A neskutečné věci

14:04 To bylo slávy! A teď… „Dycky Most!“ po seriálu ČT: Útok šutrem. A neskutečné věci

Okukují Romy jako v zoo, a pak se diví? Lidé reagují rozličně na útok kamenem v Chanově, kterého se …