Merkelová se pustila do Macrona: Děláte zbytečný povyk!

08.11.2019 12:37

Francouzský prezident Emmanuel Macron je toho názoru, že se EU musí postarat o sovu vlastní obranu, protože NATO se nachází ve stavu klinické smrti. Vinu na tom podle Macrona nese především prezident Spojených států Donald Trump a turecký prezident Recep Erdogan. Německá kancléřka Angela Merkelová se však tentokrát postavila proti Macronovi a vyčetla mu, že dělá zbytečný povyk.

Merkelová se pustila do Macrona: Děláte zbytečný povyk!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru pro britský The Economist konstatoval, že se Severoatlantická aliance nachází ve stavu klinické smrti. Jednak kvůli Turecku, které jako členský stát Aliance zaútočilo na severu Sýrie, a jednak kvůli Donaldu Trumpovi, který vystupuje tak, že se členské státy EU už nemohou na Američany plně spolehnout, objeví-li se nějaké nebezpečí.

To, co právě zažíváme, je mozková smrt NATO,“ řekl v rozhovoru Macron. Čtenářům jeho slova přinesla ČTK.

Trumpovi vyčítá, že svá rozhodnutí neprobírá se spojenci a podniká kroky, které nemusí být zcela v souladu se zájmy členských států EU.

Německá kancléřka Angela Markelová dala nedlouho poté najevo, že s Emmanuelem Macronem v žádném případě nesouhlasí. „Přestože čelíme problémům, nemyslím si, že je takový povyk je nutný,“ uvedla Merkelová. Na slova kancléřky upozornil server Euractiv.cz

 I Merkelová se však staví kriticky k operaci, kterou na severu Sýrie spustilo Turecko.

reklama

autor: mp

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Úsporný balíček

Co přesně chcete napadnout u ÚS? A myslíte, že máte šanci? A rozhodl už soud o vašich předchozích žalobách? Třeba ohledně valorizace důchodů? A ještě jedna všc, kdybyste byly po volbách u vlády. Co byste změnili nebo zrušili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

16:50 Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

Polští řidiči kamionů nadále protestují proti neomezenému přístupu ukrajinských dopravců na polské ú…