Merkelová tehdy otevřela hranice, vzpomínáte? A šok z Německa: Tlak, aby děti mohly mluvit turecky

19.08.2020 19:39

Bývalá poslankyně za ODS Helena Mallotová se na svém Facebooku vyjádřila k situaci v Německu. Nejdříve připomněla to, čeho se dopustila Angela Merkelová před pěti lety, a pak se podivila nad německým školstvím. Migranti se chtějí prý vzdělávat po svém. Bude se vůbec v německých školách mluvit německy? K celé situaci se vyjádřil i bývalý speechwriter Mirka Topolánka Martin Schmarcz.

Merkelová tehdy otevřela hranice, vzpomínáte? A šok z Německa: Tlak, aby děti mohly mluvit turecky
Foto: Václav Fiala
Popisek: Angela Merkelová na velkoplošné obrazovce na předvolebním setkání v Pasově

Mallotová píše: „Je to pět let, co Merkelová, aniž by k tomu dostala souhlas Bruselu, natož pak kohokoliv z vedení členských států, otevřela v roli samozvaného diktátora hranice EU.“ A dodává: „Za těch pět let se náš svět od základů proměnil, a dokonce v mnoha ohledech i zhroutil. Vzpomínáme si vůbec ještě, co všechno by tenkrát vůbec nebylo možné?“ Bývalý blízký spolupracovník premiéra Topolánka Martin Schmarcz ji v komentářích trochu poupravil.

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21634 lidí
V dalším příspěvku Helena Mallotová uvádí postřehy z německého tisku: „Rodiče dětí s migračním pozadím chtějí na některých německých školách prosadit, aby jejich děti směly ve škole mluvit turecky.“ To vidí Mallotová jako zásadní problém, protože v takovém případě by podle ní byla ohrožena integrace dětí. A uvádí i příklady: „Např. v Blumbergu, městu na okraji Schwarzwaldu, má škola 43 % dětí s migračním pozadím, navíc ze 16 různých národů. Pokud se v takovýchto školách, jakých jsou v Německu tisíce, má podařit děti vzdělávat a socializovat, pak to jde jenom jednou společnou řečí, a sice důsledně během vyučování i o přestávkách, a třeba i na školním dvoře.“ Takovou řečí má být podle Mallotové pouze němčina.

„Někteří rodiče s migračním pozadím a jejich právníci to nechtějí pochopit. Dokonce se ozývá, že se jedná o násilnou germanizaci.“ Poukazuje bývalá poslankyně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AZy

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To bych nikdy neschválil!“ Předvolební zásek. Rakušan potopil kampaň ODS

12:54 „To bych nikdy neschválil!“ Předvolební zásek. Rakušan potopil kampaň ODS

Do kampaně před evropskými volbami se vložil už i prezident republiky Petr Pavel, jenž uvedl, že ant…