Merkelová už by neměla znovu kandidovat na kancléřku, chce část CSU

10.09.2016 21:54

V opětovné kandidatuře na post německé kancléřky se chystají zabránit Angele Merkelové členové bavorské Křesťansko-sociální unie (CSU). Přestože je tato strana součástí širší koalice společně s Křesťanskodemokratickou unií (CDU) Merkelové, bavorským politikům se nelíbí až přílišná vstřícnost kancléřky vůči migrantům, za což ji hodlají potrestat ve stranickém hlasování. Informoval o tom server Echo24, který se odvolává na informaci listu Bild a rádia Deutsche Welle.

Merkelová už by neměla znovu kandidovat  na kancléřku, chce část CSU
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová
reklama

Nejnovější vzpoura uvnitř bavorské CSU podporuje dosavadní spekulace o sporu jejího předsedy a premiéra místní vlády Horsta Seehofera s Merkelovou, která reprezentuje sesterskou CDU. Seehoferovy ambice pro blížící se volby v roce 2017 by mohly výrazně narušit šance dosavadní kancléřky, která by se tak nemusela dočkat od bavorských politiků dostatečné podpory.

Celý text je ZDE

Několik politiků z Bavorska dokonce připravuje pro blížící se hlasování o kandidátkách do celoněmeckých voleb v příštím roce vzpouru. Politici shromáždění kolem hlavní postavy mladých členů CSU Heinze Reicherta se prý dokonce chystají hlasovat proti Merkelové, čímž jí chtějí zabránit ve čtvrtém zvolení do funkce německé kancléřky.

O krizi uvnitř koalice svědčí i skutečnost, že Merkelová dosud neobdržela pozvánku na kongres CSU, který se má uskutečnit 4. listopadu v Mnichově. Seehofer na toto téma navíc podle Bildu prohlásil, že nehodlá opakovat „divadlo z minulého roku“. Na minulém sjezdu totiž došlo k otevřenému sporu mezi ním a právě Merkelovou, po které žádal bavorský premiér schválení kvót pro běžence směřující do Německa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…