Mezi USA a Čínou je zase všechno jinak. Trump pozastavil už zavedená cla

13.08.2019 22:29 | Zprávy
autor: nab

Americká vláda zatím odloží nebo zruší desetiprocentní clo na některé čínské zboží, které mělo začít platit od 1. září. V úterý o tom informoval Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR). Na zprávu reagovaly americké akciové trhy prudkým růstem, uvádí ČTK.

Mezi USA a Čínou je zase všechno jinak. Trump pozastavil už zavedená cla
Foto: Repro Youtube
Popisek: Donald Trump na konferenci CPAC

Zavedení cla bude zatím odloženo do 15. prosince. Na seznamu zboží s odkladem cla jsou například počítače, mobilní telefony, laptopy, videoherní konzole, některé hračky, počítačové monitory a některá obuv a oblečení. Clo pak bude zrušeno u zboží důležitého kvůli zdraví či národní bezpečnosti. 

Investoři do technologických firem zprávu o výjimkách přivítali. Dílčí index výrobců mikročipů v reakci na oznámení vzrostl téměř o tři procenta, akcie společnosti Apple pak přidaly více než pět procent. Hlavní indexy si připisovaly kolem dvou procent.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

SMS

Není bezpředmětné, komu byli SMS poslány, když je jasné, že byli směřovány prezidentovi? Proč je neposlal Macinka přímo jemu nevím, spíš otázka na něj. Ale podle vás je jejich obsah v pořádku? A celkově podle vás takto má komunikovat státník?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filantropie přes mrtvoly: Příběh nekorunovaného krále WHO

17:45 Filantropie přes mrtvoly: Příběh nekorunovaného krále WHO

RED PILL @ TOMÁŠ ZÍTKO Když WHO řídí technokrat s láskou k penězům a strachem z přelidnění, svět se …