Mezi policií a Šlachtou to zase vře: Nechápu, proč na mě útočí, brání se bývalý detektiv

04.08.2017 8:50

Když Robert Šlachta hrozil, že odejde od policie, pokud se uskuteční její reorganizace, policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho podřízení tvrdili, že policie nestojí na jednom člověku a jestli Šlachta chce jít, ať si jde. Teď se ale karta obrací a policie si stěžuje, že jí Šlachta přetahuje lidi k Celní správě. Sám Šlachta nechápe, na co si policie stěžuje.

Mezi policií a Šlachtou to zase vře: Nechápu, proč na mě útočí, brání se bývalý detektiv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

Když byl zrušen Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, jeho dosavadní šéf Robert Šlachta odešel od policie. V listopadu se stal náměstkem šéfa Celní správy ČR a policie si teď podle MF Dnes a Lidových novin stěžuje, že jim Šlachta přetahuje lidi. Zlákal jich prý už desítky.

Sám Šlachta ale nechápe, na co si policie stěžuje. „Vůbec nechápu nedávné mediální závěry ze strany policie o masivním přetahování lidí. Není to tak dlouho, kdy jsem osobně upozorňoval na odchody desítek zkušených policistů z bývalého ÚOOZ do civilu, a to tehdy vedení policie nevadilo,“ řekl Šlachta.

To ovšem nic nemění na tom, že je Šlechta nakloněn posílení Celní správy, protože by to podle jeho názoru pomohlo v rozkrývání daňových zločinů, protože dnes je to tak, že Celní správa může vyšetřovat případ jen do okamžiku, než padnou obvinění. Pak případ přebírá policie a prověřuje další informace, ale to celý proces zdržuje.

Na to v minulosti poukazoval také bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO). Proto prý také chtěl posílit pravomoci celníků, ale tento nápad Babišovi neprošel. Politici z ostatních stran se báli, aby si snad nebudoval paralelní policejní složky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…