Mezi policií a Šlachtou to zase vře: Nechápu, proč na mě útočí, brání se bývalý detektiv

04.08.2017 8:50

Když Robert Šlachta hrozil, že odejde od policie, pokud se uskuteční její reorganizace, policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho podřízení tvrdili, že policie nestojí na jednom člověku a jestli Šlachta chce jít, ať si jde. Teď se ale karta obrací a policie si stěžuje, že jí Šlachta přetahuje lidi k Celní správě. Sám Šlachta nechápe, na co si policie stěžuje.

Mezi policií a Šlachtou to zase vře: Nechápu, proč na mě útočí, brání se bývalý detektiv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

Když byl zrušen Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, jeho dosavadní šéf Robert Šlachta odešel od policie. V listopadu se stal náměstkem šéfa Celní správy ČR a policie si teď podle MF Dnes a Lidových novin stěžuje, že jim Šlachta přetahuje lidi. Zlákal jich prý už desítky.

Sám Šlachta ale nechápe, na co si policie stěžuje. „Vůbec nechápu nedávné mediální závěry ze strany policie o masivním přetahování lidí. Není to tak dlouho, kdy jsem osobně upozorňoval na odchody desítek zkušených policistů z bývalého ÚOOZ do civilu, a to tehdy vedení policie nevadilo,“ řekl Šlachta.

To ovšem nic nemění na tom, že je Šlechta nakloněn posílení Celní správy, protože by to podle jeho názoru pomohlo v rozkrývání daňových zločinů, protože dnes je to tak, že Celní správa může vyšetřovat případ jen do okamžiku, než padnou obvinění. Pak případ přebírá policie a prověřuje další informace, ale to celý proces zdržuje.

Na to v minulosti poukazoval také bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO). Proto prý také chtěl posílit pravomoci celníků, ale tento nápad Babišovi neprošel. Politici z ostatních stran se báli, aby si snad nebudoval paralelní policejní složky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

4:45 Pane prezidente, jak je to s tou „upřímností“? Senátorka Hamplová popsala, co zažívá na vlastní kůži

„Tedy upřímnost ano, ale jen souhlasná? To je trochu v rozporu s dalším příslibem, že Petr Pavel chc…