Mezinárodní skandál na vládní cestě: Opilý člen delegace v Soulu obtěžoval hygieničku

14.04.2023 6:30 | Zprávy

Člen české vládní delegace v Jižní Koreji obtěžoval hygieničku, která cestujícím na letišti v Soulu měřila teplotu. Lékař s hodností podplukovníka podle serveru iDNES.cz v opilosti plácl ženu přes zadek.

Mezinárodní skandál na vládní cestě: Opilý člen delegace v Soulu obtěžoval hygieničku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Martin Kupka

Případem se zabývají tamní úřady. Řeší ho i české Ministerstvo obrany, pod které lékař spadá. Chystá se ho potrestat.

Delegace, kterou vede ministr dopravy Martin Kupka (ODS), se do Česka vrací v pátek. Lékař už s ní ale podle serveru nepřiletí. „Můžeme potvrdit, že řešíme konzulární případ českého občana v Soulu, který přicestoval s ministerskou delegací,“ řekl mluvčí Ministerstva zahraničí Daniel Drake. Neví ale, jak jihokorejské úřady případ řeší, tedy jestli byl například lékař zadržen.

Incident potvrdilo i Ministerstvo obrany. „Příslušník příspěvkové organizace Ministerstva obrany byl po příletu při kontrole zdravotního stavu obviněn z krajně nevhodného chování vůči vojenskému personálu hostitelské země,“ sdělil serveru mluvčí ministerstva David Jareš. „Ačkoli se zřejmě jedná o politováníhodné selhání jednotlivce, po důkladném prošetření incidentu bude lékař Ústavu leteckého zdravotnictví Praha kázeňsky řešen. Přijmeme opatření, aby se podobná situace už nemohla opakovat,“ dodal.

Předsedkyně Česko-korejské společnosti Jana Chamrová se domnívá, že incident může poškodit česko-korejské vztahy. Tamní společnost je podle ní na podobné případy velmi citlivá. „Tlak, který může v takových případech veřejnost vytvořit, je skutečně velký,“ řekla serveru.

Cestu spolu s Kupkou absolvuje více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory. Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem je posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

PROSTĚ SE V LETADLE NORMÁLNĚ CHLASTALO, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseZanase , 14.04.2023 9:07:52
Stejně tak jek když letěla Pecarová na Tchaiwan padlo chlastu za stovky tisíc.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…