Michal Hašek je stále nejoblíbenějším hejtmanem v zemi

28.06.2016 15:56

Hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů Michal Hašek může být spokojen. Podle průzkumu agentury SANEP se Hašek už rok drží na prvním místě v žebříčku popularity mezi hejtmany a pražskou primátorkou. Důvěru Haškovi vyslovuje přes 50 procent dotázaných. Možná i díky tomu, že se hejtman sešel s ruským motorkářským gangem Noční vlci a uctil památku padlých sovětských vojáků.

Michal Hašek je stále nejoblíbenějším hejtmanem v zemi
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek

„V čele hodnocení představitelů územně samosprávných celků – krajů –, mezi něž patří i hl. město Praha, je již více než rok hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek. Ten i s aktuálním ziskem v souhrnu 50,1 % kladných hlasů obyvatel Jihomoravského kraje zůstává nejoblíbenějším hejtmanem. Oproti dubnovému šetření společnosti SANEP M. Hašek posílil o sedm desetin procentního bodu. Stabilizace, ale i nárůst kladných hlasů může v případě Michala Haška souviset jak s jeho dlouhodobě konzistentními názory a postoji, tak i s jeho uctěním vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobození Brna a jižní Moravy, společně s ‚Nočními vlky‘, což se setkalo s významnou mediální negativní odezvou,“ píše agentura.

Na druhém místě v popularitě hejtmanů zůstává jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a na třetím místě dlí komunistický hejtman z Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Čtvrtou příčku obsadil středočeský hejtman Miloš Patera (ČSSD) a na pátém místě se ocitl hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK). Na šesté místo naopak klesl další hejtman zvolený za ČSSD Jiří Běhounek. Za Běhounkem skončil olomoucký hejtman Jiří Rozbořil, jenž figuruje v kauze Vidkun. Miloš Zeman však při návštěvě jeho kraje řekl, že je třeba každého člověka považovat za nevinného, dokud soud neřekne jinak.

Nejhůře hodnoceným hejtmanem je Martin Havel z Karlovarského kraje, kterému vyjádřilo podporu jen 18,6 procenta dotázaných. Není bez zajímavosti, že pražská primátorka Adriana Krnáčová skončila na čtvrtém místě od konce, když jí vyjádřilo důvěru 23,4 procenta občanů. Oproti dubnu, kde byla v popularitě předposlední, si významně polepšila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…