Michálek v Senátu ničeho nedosáhne, říká poražený protikandidát Křeček

21.10.2012 8:58

Poslanec Stanislav Křeček (ČSSD), který chtěl přesednout do Senátu, je přesvědčen, že Libor Michálek, který ho v senátním klání porazil, v Senátu zůstane osamělou silou, kterou do značné míry do Senátu postrčila média. Za Michálkem totiž stojí nesourodý politický slepenec a sám Michálek zatím v politice nic nepředvedl. I údajný korupční případ, na který upozornil, policie odložila.

Michálek v Senátu ničeho nedosáhne, říká poražený protikandidát Křeček
Foto: David Sedlecký / wikipedia.org
Popisek: Poslanec Stanislav Křeček
reklama

Libor Michálek ve druhém kole senátních voleb na hlavu porazil kandidáta ČSSD poslance Stanislava Křečka. Ve světle nízké volební účasti na úrovni 19 procent odevzdaných hlasů sice jeho úspěch nevypadá až tak oslnivě, ale je třeba přiznat, že Michálkovi odevzdaly hlas tři čtvrtiny aktivních voličů. Křeček v rozhovoru pro server Lidovky.cz přičítá Michálkův úspěch jeho nemalé mediální podpoře a touze voličů po nových tvářích v politice. Poslanec se však domnívá, že nový senátor ničeho nedosáhne už proto, jak rozdílné strany ho do Senátu nominovaly.

V politice zatím nic nepředvedl

"Pan Michálek měl ale podporu všech, kteří se domnívají, že nový člověk všechno změní. Kdyby se ale lidé zamysleli, že co chtějí piráti, nechtějí lidovci, a co chtějí lidovci, nechtějí piráti, a že pan Michálek je proti potratům, které však obhajují zelení, tak by zjistili, že volí člověka, který bude v Senátu osamělý a nepodaří se mu podle mého názoru nic prosazovat," míní Křeček.

Svůj názor přitom poslanec usilující o post senátora neopírá jen různorodost stran, které za Michálkem stály, ale také o skutečnost, že za někdejším úředníkem nestojí žádná politická práce. Navzdory tomu jeho osobu protěžovala média, kterým Michálek vděčí za své vítězství.

"Pan Michálek měl obrovskou mediální podporu, ještě v den volby vycházely články na jeho podporu, takže výsledek šlo celkem očekávat," poznamenává poslanec a připomíná, že bojem proti korupci argumentují všechny politické strany a případ, který odstartoval sám Michálek, policie nakonec odložila.

Posledním argumentem, kterým Křeček vysvětluje očekávanou osamělost Michálka v Senátu, je nesourodost nezávislých osobností, které v Senátu zasednou. Vedle Michálka stojí úspěšný podnikatel Tomio Okamura, který může skončit jako někdejší senátor Fischer a pak je tu někdejší ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, za kterou je kus práce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…