Michálek z kauzy Drobil: Sofistikovaní gauneři nedělají chyby jako Rath

26.06.2012 22:32

Libor Michálek je často spojován s kauzou Pavla Drobila jako ten, kdo celou korupční aféru rozpoutal. Odmítá ji však srovnávat například s kauzou Davida Ratha. Chytří gauneři chyby jako on prý nedělají.

Michálek z kauzy Drobil: Sofistikovaní gauneři nedělají chyby jako Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Michálek

Libor Michálek je spojován s korupční kauzou kolem Pavla Drobila a jeho poradce Martina Knetiga. U něj soud pro Prahu 1 již dvakrát zastavil trestní stíhání. „U pana Knetiga je to takový ping-pong mezi obvodním a městským soudem. Spíš to vnímám jako určitou nejednotnost názorů, jak posuzovat trestný čin nepřímého úplatkářství, který je přece jenom trošku komplikovanější na prokazování, než když někdo někoho chytne s krabicí se sedmi miliony,“ uvedl v rozhovoru pro Týden.cz.

„S tím je asi potřeba počítat, že tito sofistikovanější gauneři takhle elementární chyby nedělají. Když se to porovnává s kauzou Rath, tak je jasné, že tito pánové se nedopouštěli takových omylů, aby si po telefonu něco s někým dohadovali a předávali si peníze v hotovosti,“ vysvětluje Michálek.

Svého tehdejšího činu, kdy nahrávky z fondu životního prostředí nepředal policii, nelituje. Podle něj byla tehdy jiná situace než nyní. „Já se obávám, že v té době to nefungovalo. Důkazem je i to, že oni podle mých informací nezajistili třeba počítače,“ míní. „Z kauzy Rath je vidět, že konat lze, když se chce.“

Nyní hodlá kandidovat v příštích volbách do Senátu. „Podpora by měla být půdorysem tří stran (zelení, lidovci a Česká pirátská strana), ale je to stále ještě v jednání,“ přiblížil v rozhovoru. „Pochopitelně se mezi nimi bude hledat širší průsečík než jen boj proti korupci. Jasná jsou obecná témata, jako je fungující efektivní veřejná správa,“ dodal Michálek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …