Migrace: 200 tisíc zločinců a teroristů se prý pohybuje po EU. Zcela volně

16.10.2018 14:01

Europoslanec Tomáš Zdechovský vytáhl na světlo hrozivé informace. Na půdě EU se podle něj může pohybovat až 200 tisíc teroristů a jiných zločinců, kteří odcizili dokumenty. S jejich pomocí se dostali na evropské území a dnes se po něm pohybují zcela volně.

Migrace: 200 tisíc zločinců a teroristů se prý pohybuje po EU. Zcela volně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský vynesl na světlo znepokojivé informace. Tvrdí, že se po území EU pohybuje až 200 tisíc teroristů a dalších zločinců. Jak se sem dostali? Díky falešným dokladům.

„Pašeráci migrantů se stále více organizují, vytvářejí sofistikované profesionální sítě, které fungují nadnárodně, čímž je tato bezpečnostní hrozba s kradenými doklady stále silnější. Interpeloval jsem proto Komisi, abych zjistil, jaké kroky proti tomuto fenoménu dělá,“ vysvětlil Tomáš Zdechovský. Jeho slova přinesl server TN.cz.

Zdechovského varování podle serveru potvrdil i eurokomisař Dimitris Avramopoulos.

„Během uplynulých 12 měsíců proběhly za podpory Europolu čtyři významné operativní akce, jež vedly k zatčení nejméně 47 pachatelů trestných činů, kteří používali padělané nebo falešné cestovní doklady k převádění migrantů či obchodování s lidmi. V jednom případě se organizátorům akce podařilo zajistit 900 cestovních pasů a průkazů totožnosti a pozatýkat 11 členů zločinecké skupiny zapojené do krádeží a padělání cestovních dokladů,“ napsal Avramopoulos v odpovědi.

Osoby s falešnými doklady se prý snaží odhalovat agentura Frontex a o totéž se snaží i bezpečnostní orgány jednotlivých zemí, ale podle Zdechovského by se v této věci mělo dělat víc.  

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Dnes jsem získal 2. místo na kandidátce KDU-ČSL. Jedeme dále
  • europoslanec

„Řeší prakticky jen pašeráky, a nikoliv těch 200 tisíc nelegálních migrantů. U těch, jak víme z dalších zdrojů, pan komisař dále prosazuje svobodu cestování, s čímž naprosto nesouhlasím, a v příslušném výboru proto budu požadovat, aby bezpečnostní složky provedly zpětné kontroly a tito lidé byli vyhoštěni,“ uzavřel Zdechovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

13:55 Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

Současný šéf ČSSD Jan Hamáček dostal nominaci na předsedu strany v krajích, kde se to čekalo, napřík…