Migrante, tady nejsi vítán, vzkazuje bulharský milicionář střežící hranice s Tureckem. A vysvětlil, jak je to s „chudými ženami s dětmi, prchajícími před válkou“

11. 3. 2017 19:55

Lidskoprávní organizace z celé Evropy hledí se znepokojením na turecko-bulharskou hranici, kterou s posvěcením úřadů hlídají členové bulharské polovojenské organizace Shipka. Jejich hlavním a jediným cílem je zabránit ilegálním uprchlíkům v jejich cestě do Evropy.

Migrante, tady nejsi vítán, vzkazuje bulharský milicionář střežící hranice s Tureckem. A vysvětlil, jak je to s „chudými ženami s dětmi, prchajícími před válkou“
Foto: Foto: Vít Hassan
Popisek: O tom se nebudeme bavit...
reklama

Hornatá a nepřehledná krajina na hranicích Bulharska s Tureckem poskytuje ideální příležitost ilegálním uprchlíkům ze zemí Blízkého východu dostat se nepozorovaně do Evropy. Mnozí z nich však netuší, že jim v cestě stojí členové polovojenské organizace Shipka. Muži jsou po zuby ozbrojení, mají kukly, dlouhé nože, bajonety a sekyry. Jsou velmi dobře vycvičeni a odhodláni hájit hranice Bulharska i Evropy do posledního dechu.

Skupinu vede bývalý plukovník Vladimir Rusev, který údajně v Čečensku bojovatl jako dobrovolník po boku Rusů. V rozhovoru pro NBC News tvrdí, že Shipka má aktuálně až padesát tisíc členů, což by z této organizace činilo největší sílu svého druhu na kontinentu. Jejich skutečný počet nicméně nelze ověřit. „Hájíme hranice jižní Evropy a Evropské unie. V současné době jsme jediní, koho Evropa na svoji obraná má,“ tvrdí Rusev.

„Chráníme nejen Bulharsko, ale všechny státy v Evropě a Evropskou unii jako takovou,“ dodává odhodlaně osmapadesátiletý muž. Lidskoprávní aktivisté z Bulharska i z celé Evropy však obviňují členy Shipky z násilí vůči uprchlíkům a označují jeho členy za rasisty a extremisty. Něco takového jeden ze zakládajících členů skupiny Nikolaj Ivanov rezolutně odmítá. „Nejsme žádní nacionalisté či něco podobného. Jsme jen vlastenci.“

Podle Ivanova nejsou mnozí migranti jen chudáci, kteří se snaží uprchnout před válkou. Je jim často mezi sedmnácti až pětatřiceti lety a jsou ve velmi dobré fyzické kondici. Očividně absolvovali výcvik. „Pro nás není problém, že to jsou zrovna muslimové. Mnohem větší problém je, že pocházejí z naprosto odlišné civilizace. Uvažují úplně jinak než my. Mají zcela odlišné názory na život a vše s ním spojené,“ argumentuje Ivanov.

Migrační krize je z pohledu Ivanova součástí plánu Islámského státu umožnit svým členům a podporovatelům proniknout na evropský kontinent a organizovat zde teroristické útoky.

Samotná organizace Shipka odráží veškerou kritiku s tím, že postupuje v rámci platných zákonů a má neoficiální podporu od bulharských úřadů. Jejich tvrzení dokazuje fakt, že bulharská vláda dává členům Shipky volnou ruku a doposud proti jejím aktivitám nepodnikla žádné kroky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Josef Provazník
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

18:52 Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

Známý datový vědec a odborník na prokrastinaci Petr Ludwig si v rozhovoru na DVTV všiml, že dva léka…