Migranti, covid a plán na odchod Německa z EU. Do nového uskupení. Německý politik promluvil

20.05.2021 17:12

Kandidát strany Alternativa pro Německo (AfD) do Spolkového sněmu Petr Bystroň se domnívá, že jeho země nezvládla pandemii covidu-19. „Potlačuje svobody lidí,“ uvádí Bystroň. Zároveň také apeluje na to, aby Evropská unie byla nahrazena jiným celoevropským svazkem. Píše o tom server iDNES.cz.

Migranti, covid a plán na odchod Německa z EU. Do nového uskupení. Německý politik promluvil
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace Alternativy pro Německo

Straně, kterou Bystroň zastupuje, v minulosti vynesly hlasy ostré protiimigrační postoje. Bystroň je však podle svých slov nyní rád, že se už konečně jen o migraci nemluví. „Mediální nálepka, že jsme pouze protiimigrační stranou a jiná témata nemáme, je úsměvná. V letech 2013–2014 nám říkali, že jen kritizujeme EU, později migraci. Náš program má přes sto stran, mapuje všechny oblasti veřejného života,“ řekl k programu strany Bystroň.

Anketa

Má ministr Arenberger skončit?

69%
18%
hlasovalo: 10223 lidí
Následně se rozhovořil o covidu-19, kdy v souvislosti s ním strana vytyčila několik bodů v oblasti ochrany svobod občanů, které jsou podle něj masivně potlačovány. „Vrátili jsme se i ke kořenům – kritice EU. Dokonce jsme vytyčili i možnost dexitu, tedy vystoupení Německa z ní. Všeobecně se program dá shrnout pod nadpis, že chceme Německo, ale normální – bezpečné, čisté, mírumilovné, svobodné,“ dodal Bystroň a znovu kritizoval německou vládu za to, jak občany v době pandemie omezila. 

„Nejde jen o roušky. Vláda vyhlásila i zákaz vycházení! To tu bylo naposledy v roce 1945,“ zdůraznil. 

„Určitě bych nedával Německo za příklad státu, který si dobře poradil s covidem. Opak je pravda. Množí se soudní rozhodnutí, která současné vládní činy odsuzují jako protiústavní. Široké vrstvy obyvatelstva trpí neúměrnými zásahy do veřejného i soukromého života, celá odvětví služeb jsou na pokraji bankrotu, trpí hlavně střední třída,“ podotkl dále Bystroň a poukázal i na to, že nikdo nezná dlouhodobé následky například uzavřených škol.

Závěrem pak Bystroň zopakoval fakt, že jeho strana by chtěla současnou EU nahradit jiným celoevropským svazkem. „Nechceme jen něco bourat, aniž se zamyslíme, co a jak dál. Na druhé straně to byl jasný politický signál současné Unii, že takhle dál ne!“ dodal Bystroň. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…