Mikuláš Minář už to ví, neuspěje. Uteče, možná i do budoucí vlády? Zde je cena

20. 1. 2021 12:44

Po jednom měsíci má Mikuláš Minář 5 % všech podpisů, které prohlásil za nutné, aby se vůbec ucházel o přízeň voličů. Ale Minář prý nakonec na kandidátce skončí u hnutí STAN. Stejně jako Jan Čižinský z Praha Sobě. Co za to měli dát Pirátům a STAN? To odhalil komentátor Info.cz Petr Holec.

Mikuláš Minář už to ví, neuspěje. Uteče, možná i do budoucí vlády? Zde je cena
Foto: Repro Facebook
Popisek: Šéf spolku Milion chvilek pro demokracii, Mikuláš Minář apeluje, aby lidé nechodili na demonstraci
reklama

Pět set tisíc podpisů. Tuto metu si bývalý předseda Milionu chvilek pro demokracii, Mikuláš Minář vytyčil jako hranici svého vstupu do politiky. Veřejně své hnutí Lidé PRO představil v prosinci. Do dneška získal 25 641 podpisů, tedy 5 % všech potřebných. Dodejme, že pokud by sbíral stejným tempem, tak by do voleb dostatečný počet nenasbíral.

Dle článku Aktuálně.cz si Minář zatím na 500 tisících podpisech trvá. „Je to sice méně, než jsme čekali, avšak taková je realita restriktivních opatření a svazující doby covidové. Přesto doufáme, že se nám růst podpisů podaří nakopnout,“ uvedl pro server Minář, kandidovat za jinou stranu zatím nehodlá. Doufá, že až se epidemická situace zklidní, tak budou dobrovolníci moci sbírat podpisy v ulicích. A pokud se mu přesto vybrat podpisy nepodaří, tak do voleb nepůjde.

„Chceme do demokratického tábora přivést lidi zklamané, nerozhodnuté a nevoliče. Pokud sami nezískáme dostatečnou podporu, pak raději odstoupíme a podpoříme stávající opoziční strany,“ řekl.

Fotogalerie: - Procházka s Minářem

Mikuláš Minář se šel projít do Letenských sadů. Po...
Mikuláš Minář se šel projít do Letenských sadů. Po...
Mikuláš Minář se šel projít do Letenských sadů. Po...
Mikuláš Minář se šel projít do Letenských sadů. Po...
Mikuláš Minář se šel projít do Letenských sadů. Po...
Mikuláš Minář se šel projít do Letenských sadů. Po...

S Minářem a jeho hnutím spojuje komentátor Info.cz Petr Holec náhlé odvolání šéfa Pražské plynárenské Pavla Janečka. „Mináře očividně opila dvakrát plná Letná, takže odvážně ohlásil, že do politiky půjde jen tehdy, když jeho hnutí získá půl milionu podpisů. Politika a organizování demonstrací jsou ale dvě různé disciplíny a necelého tři čtvrtě roku před volbami Minář sesbíral jen 25 tisíc podpisů. Kandidatura do Sněmovny se tak každým dnem vzdaluje. Tedy pokud po svém veřejném slibu, že nevstoupí do politiky, Minář neporuší i slib půlmilionové mety,“ říká komentátor.

Podle něho je problém v tom, že jak do Mináře, tak do Čižinského bylo nainvestováno příliš, než aby bylo možné tuto investici zahodit. „Čižinského platí bývalí uhlobaroni Petr Pudil a Vasil Bobela i podnikatel Jan Barta. A právě jeho Spolek pro podporu liberální demokracie v ČR, který spolu s Dušanem Šenkyplem a Petrem Krajíčkem založil proti premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi, teď poslal několik milionů korun i na Lidem PRO,“ uvádí komentátor.

Dodává, že Čižinský své jméno s Minářovým projektem nespojil, protože vyčkává a nechce se přidat k něčemu neúspěšnému, ale Minářovi prý pomáhá. „Teď oba vidí, že Lidé PRO jednoduše netáhnou, ale oba taky chtějí být ve Sněmovně, kam Čižinského poprvé vytáhli lidovci,“ tvrdí Holec a dle „kuloárních zpráv“ si oba kandidáti dohodli, že na kandidátku je vpustí Starostové a nezávislí. Jenže to podle Holce nebylo zadarmo. A za vpuštění na kandidátku si měli Piráti a STAN říct o podporu o odvolání šéfa Pražské plynárenské od Praha Sobě.

Ani pro Mináře dle Holce nebude problém vysvětlit, proč kandiduje za STAN a ne za svoje hnutí, když dlouho zůstával „hlídacím psem demokracie“ a pak se rozhodl do politického klání vstoupit. „Už se prostě investovalo tolik peněz, že je teď nejde jen tak vyhodit oknem,“ shrnuje komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…